Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā izskanēs bigbenda vadītāja Raita Ašmaņa jubilejas koncerts

Maijā 60 gadu jubileju svinēs diriģents un Jelgavas bigbenda vadītājs Raitis Ašmanis. Viņš ir viens no tiem māksliniekiem, kuram dzimšanas dienu vislabāk patīk pavadīt uz skatuves, un apaļās jubilejas reize nebūs izņēmums. Savā dzimšanas dienā – 12. maijā – pulksten 18 Jelgavas kultūras namā mākslinieks kopā ar sev tuviem Latvijā pazīstamiem mūziķiem priecēs džeza mīļotājus jubilejas koncertā, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jubilejas koncertā izskanēs gan mūzika Jelgavas bigbendam un stīgu orķestrim, gan džeziskas improvizācijas. Tāpat viesiem būs iespēja pieredzēt humoristiskus skaņdarbus ar smilšpapīru un rakstāmmašīnu spēli. “Pasaulē pazīstamais komponists Lerojs Andersons ir sakomponējis miniatūru, kuras situminstrumentu spēlētāji dod ritmu nevis ar bungām, bet ar smilšpapīriem, rīvējot tos gluži kā koka klucīšus. Vienu no populārākajiem skaņdarbiem esam aranžējuši bigbendam,” tā R.Ašmanis, papildinot, ka otrs koncertprogrammā plānotais skaņdarbs ir mašīnrakstītāju polka, kur attiecīgi ritmu dod nevis bungas, bet rakstāmmašīna.

Zīmīgi, ka svinību reizē kopā ar jubilāru uz skatuves kāps arī Latvijā iemīļoti dziedātāji, kas savus pirmos soļus džezā spēruši un kā mākslinieki uzplaukuši tieši kopā ar R.Ašmani, – Ieva Kerēvica, Aija Vītoliņa un Daumants Kalniņš. Par muzikālu baudījumu pasākumā rūpēsies arī virkne instrumentālistu solistu, kuri R.Ašmaņa vadībā izgājuši īstu džeza skolu. “Šis koncerts, no vienas puses, ir kā retrospekcija, jo apvienos daudzus mūziķus, ar kuriem savulaik aizvadīti darba gadi, bet, no otras puses, tas būs par to, kas ir šeit un tagad,” atzīst R.Ašmanis. Muzikāli pārsteigumi pasākuma programmā būs pakārtoti gan personībām, gan arī mūziķiem piemeklētajam repertuāram.

Koncertā piedalīsies: Jelgavas bigbends (vadītājs R.Ašmanis), Jelgavas kamerorķestris (vadītājs Aigars Meri). Solisti vokālisti: A.Vītoliņa, I.Kerēvica, D.Kalniņš, EZIA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Solisti instrumentālisti: Dāvis Jurka (saksofons), Kārlis Vanags (saksofons), Kristaps Lubovs (saksofons), Oskars Ozoliņš (trompete), Normunds Piesis (trompete), Edvīns Ozols (kontrabass), Daniēls Pelcis (basģitāra), Uldis Ziediņš (trombons), Kristaps Krievkalns (klavieres), Edgars Jass (klavieres), Svens Vilsons (ģitāra), Miķelis Dzenuška (vibrofons), Raitis Aukšmuksts (sitaminstrumenti), Gundars Lintiņš (sitaminstrumenti) un citi.

Koncertu vadīs Anete Ašmane-Vilsone un Gundars Grasbergs.

Biļetes uz pasākumu pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs vai tiešsaistē vietnē www.bilesuparadize.lv. Cena – no 10 līdz 20 eiro.

Foto: Kultūra/Raina Šmelde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.