Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Auces ragu zaglis esot bijis “komā”

Zemgales rajona tiesas Dobelē tiesnese Nora Pakule izskatīja krimināllietu, kurā 1978. gadā dzimušais Eduards (vārds mainīts) apsūdzēts par to, ka viņš Aucē tīši sabojāja svešu īpašumu, kā arī nozaga vairākas mednieka trofejas – meža dzīvnieku ragus. Lieta tika izskatīta bez Eduarda klātbūtnes, jo viņš jau ilgāku laiku izvairījās no tiesas bēguļojot. No soda pusmūža vīrieti tas gan neglābs – viņam piespriesti 14 mēneši cietumā.

Pirmstiesas izmeklēšanā Eduards tika nopratināts, tad vīrietis savu vainu šī nozieguma izdarīšanā atzina pilnībā, bet liecināja, ka neko neatceroties, jo visas tās dienas bijis “komā”, tas ir – stiprā alkohola reibumā. Arī nozagtos dzīvnieku ragus vīrietis nodzēris.

Šis stāsts sākās 2018. gadā, kad Jānis (sauksim viņu tā) iepazinās ar Eduardu. Nu kā iepazinās? Jānis tādu cilvēku agrāk neesot zinājis, bet vīrietis viņu veikli pārliecinājis, ka abi sen jau esot pazīstami, stāstīja kaut ko par agrākiem laikiem. Jau pēc zādzības atklājās, ka Jānis nemaz nezina sava drauga uzvārdu, turklāt dēvēja viņu ne tādā vārdā, kāds rakstīts pasē. Katrā ziņā abiem vīriešiem bija kopīgas intereses, vismaz viena noteikti – iedzeršana.

Jānis jauniegūtajam draugam Eduardam uzticējās tik ļoti, ka iedeva viņam sava dzīvokļa ārdurvju atslēgu, lai tas tur varētu pārnakšņot, kad saimnieks devās uz darbu. Ilgi gan tas tā neturpinājās, jo jau pavisam drīz Jānim nācās atskārst, ka draugs viņam no dzīvokļa nozadzis 180 eiro. Jānis atslēgu atpakaļ neatprasīja, bet dzīvokļa durvīm slēdzeni gan nomainīja. Eduardu pie sevis mājās vairs neaicināja un nelaida.

17. septembrī agri no rīta Jānis atkal devās uz darbu, bet atpakaļ atbrauca tikai 19. septembra vakarā. Pārrodoties mājās, auceniekam nācās konstatēt, ka viņa dzīvokļa durvis atlauztas, jaunā slēdzene sabojāta, bet no guļamistabas nozagti vieni lieli brieža ragi, vieni vidēja izmēra, kā arī trīs stirnu radziņi, kas tur bija izvietoti pie divām sienām. Briežu ragi aiznesti ar visām dekoratīvajām pamatnēm, bet pārējie vienkārši norauti no sienas. Ragi bija no cietušā savulaik nomedītiem meža dzīvniekiem.

Apzagtais ar ziņojumu par viņam nodarīto skādi vērsās Valsts policijā, kas uzsāka kriminālprocesu. Atklāt šo noziegumu nebija nemaz tik sarežģīti, jo tika atrasti un nopratināti vērtīgi liecinieki.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.