Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Augustā Jelgavā palielināsies atkritumu apsaimniekošanas tarifs

Pamatojoties uz degvielas cenu kāpumu, kas ietekmē arī pakalpojuma gala cenu, pilnsabiedrība “JKP” no 1. augusta paaugstinās nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu – tas pieaugs par sešiem procentiem. Jauno sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu Jelgavā šodien apstiprināja deputāti Jelgavas domes sēdē, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē..

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilnsabiedrība “JKP”, kas nodrošina atkritumu apsaimniekošanu Jelgavā, pašvaldībā vērsās ar lūgumu pārskatīt nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu. Galvenais pamatojums – būtisks degvielas cenas kāpums, kas ietekmē pakalpojuma gala cenu.

Kā informē “JKP”, slēdzot jaunu līgumu par degvielas piegādi, tās cena uzņēmumam pieaugusi par vairāk nekā 70 procentiem. Līdz ar to uzņēmums iesniedza domei jaunu tarifa projektu par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas pieaugumu līdz 26,06 eiro par kubikmetru (ar PVN). Jaunais tarifs stāsies spēkā 1. augustā. Jāpiebilst, ka šobrīd spēkā esošais tarifs ir 24,55 eiro par viena kubikmetra sadzīves atkritumu izvešanu.

Tādējādi 240 litru ietilpības konteinera viena izvešanas reize, kas šobrīd maksā 5,89 eiro, no augusta maksās 6,25 eiro (ar PVN), savukārt viena 1100 litru ietilpības konteinera izvešana – 28,67 eiro 27,01 eiro vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatgādina, ka efektīvākais veids, kā taupīt līdzekļus par atkritumu apsaimniekošanu, ir to šķirošana un slēgtu atkritumu laukumu ierīkošana pie daudzdzīvokļu mājām, kas ļauj norēķināties tikai par pašu radītajiem atkritumiem. Pašvaldības mājaslapā www.jelgava.lv izveidota atsevišķa sadaļa “Šķiro”, kur apkopota informācija par šķiroto atkritumu laukumiem pilsētā.

Foto: pilnsabiedrība “JKP”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.