Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Baložu kapos atklāj Lūcijas Ņefedovas piemiņas plāksni

Vakar, 13. decembrī, ar piemiņas brīdi Baložu kapos atklāta Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra ilggadējās mākslinieciskās vadītājas un režisores Lūcijas Ņefedovas piemiņas plāksne, informē pašvaldība. Atcerēties un godināt teātra mammu kolektīvs izvēlējās zīmīgā datumā – Lūcijas vārda dienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lūcija nodzīvoja garu un bagātu mūžu, un vairāk nekā 55 režisores dzīves gadi ir saistīti ar Ādolfa Alunāna Jelgavas teātri. Pagājušajā gadā Lūcijas dienā mēs veidojām atmiņu vakaru, kurā aicinājām uz tikšanos ar režisores audzēkņiem. Savukārt šogad godinām Lūciju viņas atdusas vietā Baložu kapos. Savu vārda dienu viņa vienmēr svinēja tuvāko cilvēku lokā teātrī, tāpēc šoreiz mēs devāmies pie viņas,” saka Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra režisore Dace Vilne. Viņa stāsta, ka piemiņas plāksne izgatavota par teātra kolektīva un līdzcilvēku ziedojumiem. Savukārt, ņemot vērā, ka Baložu kapos apglabāts arī Lūcijas dēls un brālis, piemiņas plāksnē iekļauti arī viņu vārdi.

“Lūcija ir teātra mamma, kura ir lolojusi un radījusi kolektīvu tādu, kādu to redzam šodien. Lai gan ikdienā pie mums darbojas daudzi režisori, esam gandarīti, ka mums izdodas saglabāt teātri tādu, kādu to vēlējās redzēt Lūcija,” tā D.Vilne.

Jāpiebilst, ka L.Ņefedova Ādolfa Alunāna Jelgavas Tautas teātra vadību pārņēma 1965. gada janvārī. Režisore atbrauca uz Jelgavu, būdama studente. Darbojoties Jelgavas Ādolfa Alunāna teātrī, viņa ir iestudējusi ap 150 izrāžu, īpašu uzmanību veltot latviešu dramaturģijai. 1983. gadā režisorei tika piešķirts Latvijas PSR Nopelniem bagātās kultūras darbinieces goda nosaukums, 1998. gadā viņa saņēma Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem Latvijas labā, kā arī Jelgavas augstāko apbalvojumu “Goda zīme”. 2004. gadā L.Ņefedovai tika piešķirta arī Valsts kultūrkapitāla fonda mūža stipendija par ilggadēju darbu un lielu ieguldījumu Latvijas teātra mākslas attīstībā. 2015. gadā, kad Jelgava svinēja 750. dzimšanas dienu, L.Ņefedovai pasniegta atzinības zīme “Jelgava 750 – Vēstures griežos” par mūža ieguldījumu teātra mākslā, Ā.Alunāna Jelgavas teātra attīstībā un nesavtīgu darbu Jelgavas pilsētas labā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.