Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Balsojums par ZVC Jelgavas novada domē iezīmē jaunu koalīciju

24. aprīļa Jelgavas novada domes sēdē deputātu balsojums jautājumā par SIA “Zemgales veselības centrs” (ZVC) pārdošanas atcelšanu ir iezīmējis jaunus sadarbības partnerus, taču vēl diez vai var teikt, ka domē būtu izveidojusies jauna koalīcija. Tomēr acīmredzami ir tas, ka 24. aprīlī par kopīgu viedokli jautājumā par ZVC spēja vienoties desmit domes deputāti – Uldis Ainārs, Artūrs Semjonovs (“Jaunā Vienotība”), Madars Lasmanis, Emīls Dobrājs (“Latvijas attīstībai”), Oskars Cīrulis (Nacionālā apvienība), Jānis Kažotnieks, Ģirts Neija, Andris Ozoliņš (Zaļā partija), Pēteris Veļeckis un Jānis Počs (Latvijas Zemnieku savienība) un Irina Dolgova (“Saskaņa”).

Par jauno priekšsēdētāju vēl nerunā

Pagaidām gan nav skaidrības, vai šī koalīcija varētu izvirzīt un apstiprināt arī jaunu Jelgavas novada domes priekšsēdētāju. Likums prasa, lai tāds tiktu ievēlēts divu mēnešu laikā pēc iepriekšējā domes priekšsēdētāja atkāpšanās, kas notika 3. aprīlī. Iepriekš par vienu no priekšsēdētāja amata kandidātiem tika nosaukts E. Dobrājs. Viņa ievēlēšanai būtu vajadzīgas vismaz desmit balsis, un tādas 24. aprīļa balsojumā arī iezīmējās.

Interesanti, ka deputāts D. Liepiņš (Latvijas Reģionu apvienība), kas 24. aprīlī jautājumā par ZVC nepārdošanu balsoja “pret”, sarunā ar “Ziņām” pauda visai līdzīgu noskaņu, kādu pauda tie deputāti, kuri balsoja “par”. Atšķirības ir tikai niansēs. D. Liepiņš uzskata, ka vispirms ZVC darbību vajag izvērtēt un tikai tad risināt jautājumu par tā pārdošanu vai nepārdošanu. Arī D. Liepiņu neapmierina tas, ka divdesmit gadus pašvaldībai piederošais un koncesijā sekmīgi attīstītais ZVC pašvaldībai nekādus ienākumus nav nesis. Viņš ir izpētījis, ka ZVC juridiskos pakalpojumus sniedz Dzintars Lagzdiņš un Aldis Jēgers, kas, iespējams, vienlaicīgi tos ilgus gadus sniedza arī Jelgavas novada domei. Vēl joprojām ZVC grāmatveža pakalpojumus sniedz Dzintars Cāzers, kas agrāk vadīja Jelgavas novada pašvaldības uzņēmumu “Jelgavas novada KU”. No tā var secināt, ka iepriekš Jelgavas novada pašvaldībā trūka politiskas gribas dīvaino koncesijas līgumu pārskatīt. Jautājumā par jauno Jelgavas novada domes priekšsēdētāju D. Liepiņš atbalstītu Ilzi Vītolu (Latvijas Zemnieku savienība), kas bija M. Lasmaņa vietniece un tādējādi domes priekšsēdētāja pienākumus veic tagad. Taču, kā liecina 24. aprīļa balsojums par ZVC, “zemnieki” ar Latvijas Reģionu apvienību ir nokļuvuši opozīcijā.

Prokuratūra trešo reizi atceļ KNAB lēmumu

Raksturojot tagadējo situāciju Jelgavas novada pašvaldībā, Zaļās partijas biedrs J. Kažotnieks teic, ka ir izveidojusies varas krīze. Proti, izpildvara, ko vada izpilddirektore Līga Lonerte nav vērsta uz sadarbību ar Zaļās partijas, “Jaunās Vienotības”, “Latvijas attīstībai” un no “zemniekiem” atkritušajiem deputātiem P. Veļecki un J. Poču. Tieši otrādi – izpilddirektorei ir lielas nesaskaņas ar deputātu M. Lasmani. “Domes priekšsēdētāja amatā es atbalstītu Andri Ozoliņu, ja vien viņš šajos apstākļos to uzņemtos,” norāda J. Kažotnieks. A. Ozoliņš vairāk nekā gadu bija Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs un tolaik šajā amatā nomainīja D. Liepiņu, kas bija zaudējis deputātu vairākuma uzticību.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.