“Baltic Flower 2022” labākais sniegums – Annai Murikovai (FOTO)

Anna Murikova

Jelgavā aizvadīts XIII Jelgavas atklātais čempionāts mākslas vingrošanā “Baltic Flower 2022” un Jelgavas čempionāts grupu vingrojumos. Pašmāju sportistes izcīnīja divas sudraba medaļas – vienu individuāli un vienu grupu vingrojumos – un vienu bronzas medaļu.

XIII Jelgavas atklātais čempionāts mākslas vingrošanā “Baltic Flower 2022” un Jelgavas čempionāts grupu vingrojumos notika Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, no 25. līdz 27. martam. Sacensības pulcēja ap 300 dalībnieču no Latvijas. Jelgavu pārstāvēja 25 vingrotājas, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Vislabāko rezultātu sacensībās uzrādīja Anna Murikova, kura izcīnīja 2. vietu daudzcīņā seniorēm, summējot rezultātus visos četros vingrojumu veidos – ar apli, ar bumbu, ar vālītēm un ar lenti. “Tas bija mans otrais starts jaunajā sezonā pēc jaunajiem noteikumiem. Neskatoties uz to, ka pieļāvu kļūdas, esmu apmierināta ar savu rezultātu, jo spēju izpildīt treneru uzdevumus un biju emocionāli izteiksmīga. Vēl ir daudz darāmā, bet es esmu gatava strādāt,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norādīja Anna Murikova, sakot paldies par ieguldīto darbu savām trenerēm Irinai Smelovai un Veronikai Djuminai un horeogrāfam Intaram Kleinhofam.

Senioru grupā pavisam startēja 19 vingrotājas. Vēl no jelgavniecēm šajā grupā kopvērtējumā 7. vieta Veronikai Strogonovai, 10. vieta Zlatai Karpovičai un 16. vieta Veronikai Vaznei.

Zlata Karpoviča
Veronika Strogonova
Veronika Vazne

Junioru grupā (2007.–2009. dzimšanas gads) daudzcīņā, summējot rezultātus vingrojumā ar apli, ar bumbu, ar vālītēm un ar lentu, visaugstāk no mājiniecēm ierindojās Reičela Rozentāle, kurai 15. vieta 85 sportistu konkurencē. 25. vietu kopvērtējumā ieņēma Darja Andrejeva, 42. vietu – Anastasija Ivanova.

Damianai Karpovičai izdevās izcīnīt 3. vietu kopvērtējumā 5. sporta klasē. Šajā vecuma grupā sportistēm bija jāizpilda divi vingrojumi, un Damiana vingroja ar apli un ar vālītēm. Savukārt 4. sporta klasē 4. vietu kopvērtējumā izcīnīja Ivonna Bondare, izpildot vingrojumu ar apli un ar vālītēm.

“Junioru grupas un jaunākām sportistēm šis bija pirmais starts pēc ilgāka pārtraukuma, un viņu startu kopumā vērtējam kā apmierinošu,” norāda trenere V.Djumina.

Jelgavas čempionātā grupu vingrojumos mājinieču komanda izcīnīja 2. vietu. Komandas sastāvs: Veronika Strogonova, Valērija Kuzmenko, Ksenija Daņiļēviča, Veronika Vazne, Alisa Ponomarenko, Amanda Zeltiņa. Jāpiebilst, ka grupu vingrojumos komandā startē 5–6 senioru vecuma (no 16 gadu vecuma) vingrotājas.

Jelgavas sacensības bija vienas no trim atlases sacensībām dalībai Eiropas junioru, senioru un grupu vingrojumu čempionātā, kas norisināsies jūnijā

Pasākumu organizēja mākslas vingrošanas klubs “Baltic Flower” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs” un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolu.