Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Baneris atgādinās par Edgara Krūmiņa izcīnīto olimpisko zelta medaļu

Novērtējot jelgavnieka Edgara Krūmiņa vēsturisko panākumu Jelgavas sporta vēsturē – viņš ir pirmais Jelgavas sportists, kurš izcīnījis olimpisko zelta medaļu un olimpisko medaļu vispār pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas –, Jelgavas sporta hallē izvietots baneris, kas atgādina par sportista sasniegumiem, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Edgars Krūmiņš ir kļuvis par paraugu sportā ne tikai Jelgavas, bet visas valsts mērogā un pat aiz valsts robežām. Viņa attieksme 3×3 basketbola laukumā Tokijas olimpisko spēļu laikā un atgriešanās laukumā pat ar traumētu potīti izraisīja lielu ažiotāžu sporta pasaulē un jaunā līmenī pacēla tik zināmās frāzes par sevis pilnīgu atdošanu sportā un gribasspēku,” norāda Jelgavas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” direktors Juris Kaminskis.

Lai godinātu E.Krūmiņa sportiskos panākumus, Jelgavas sporta hallē izvietots 4×5 metrus liels baneris ar emocionālu sportista fotogrāfiju, kas uzņemta Tokijas olimpisko spēļu laikā. Foto autors ir FIBA.

E.Krūmiņš ir dzimis 1985. gada 6. aprīlī Jelgavā. Viņš ir mācījies Jelgavas 4. sākumskolā, Jelgavas Valsts ģimnāzijā un Jelgavas 4. vidusskolā. Basketbolista gaitas E.Krūmiņš uzsāka Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā pie trenera Pētera Lagzdiņa. Pārstāvējis pilsētu gan jauniešu, gan pieaugušo basketbola komandās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3×3 basketbolista karjeru uzsāka 2010. gadā. 2017. gadā izcīnīja 1. vietu 3×3 basketbola Eiropas kausa izcīņā, liekot Latvijā arvien vairāk runāt par 3×3 basketbolu. Gadu vēlāk Eiropas kausa izcīņā 2. vieta. Ar komandu startēja arī 3×3 basketbola Pasaules tūrē, kurā 2018. gadā izcīnīja 2. vietu. 2019. gadā Edgars Krūmiņš uzvarēja 3×3 basketbola Pasaules tūres superfināla tālmetienu konkursā, atkārtojot pasaules rekordu. 2020. gadā Latvijas komanda ar Edgaru Krūmiņu sastāvā uzvarējis 3×3 basketbola Pasaules tūres superfinālā, turklāt jelgavnieks sezonu noslēdza kā trešais labākais punktu guvējs pasaulē ar 122 punktiem. Sportiskās karjeras augstāko punktu Edgars Krūmiņš sasniedza 2021. gada vasarā, izcīnot olimpiskā čempiona titulu 3×3 basketbolā Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Līdz ar to E.Krūmiņš ir sporta vēsturē pirmais olimpiskais čempions 3×3 basketbolā, jo Tokijas olimpiskajās spēlēs 3×3 basketbols pirmo reizi bija iekļauts olimpisko spēļu programmā. Tāpat Edgars ir pirmais olimpiskais medaļnieks un pirmais olimpiskais čempions Jelgavā kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas.

“Edgara izcīnītā olimpiskā zelta medaļa ir pierādījums tam, ka ar smagu darbu, neatlaidību un gribasspēku arī 35 gadu vecumā ir iespējams sasniegt sporta virsotnes. Latvijas 3×3 basketbola izlases sniegums šā gada Tokijas olimpiskajās spēlēs ļāva lepoties ikvienam, kurš pazīst Edgaru, ļāva lepoties Jelgavai, ka mums ir tāds sportists, un deva mūsu pilsētai ļoti lielu atpazīstamību, kā arī ierakstīja Jelgavas vārdu pasaules un Latvijas sporta vēsturē,” uzsver J.Kaminskis.

Foto: Jelgavas sporta servisa centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.