Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni pilsētas autobusos bez maksas var braukt neierobežotu reižu skaitu

Spēkā stājušies jauni Ministru kabineta noteikumi, kas bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, ļauj neierobežotu reižu skaitu bez maksas braukt arī pilsētas autobusos. Lai saņemtu šo pakalpojumu, bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem pilsētas autobusā šoferim jāuzrāda apliecība sociālo garantiju nodrošināšanai (bāreņu apliecība), informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim valsts šādu iespēju bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem nodrošināja tikai reģionālās nozīmes maršruta pārvadājumos, bet no 2024. gada februāra ir spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi”, kas nosaka: minētajām iedzīvotāju grupām ir tiesības bez maksas izmantot sabiedrisko transportlīdzekli arī pilsētas nozīmes maršrutos, turklāt – neierobežotu reižu skaitu. Lai saņemtu šo pakalpojumu, bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem Jelgavas pilsētas autobusā jāuzrāda apliecība sociālo garantiju nodrošināšanai.

Jāpiebilst gan, ka Jelgavas pašvaldība pēc savas iniciatīvas pilsētas bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem jau līdz šim nodrošināja pašvaldības atbalstu pilsētas sabiedriskā transporta izmantošanai – piecus braucienus dienā visu kalendāro gadu, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti.

Lai nodrošinātu vienmērīgu pāreju uz citu norēķinu veidu, kas pakalpojuma saņemšanai paredz izmantot apliecību sociālo garantiju nodrošināšanai, bērni bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni, lai reģistrētu braucienu, pilsētas autobusā šobrīd vēl var izmantot Jelgavas iedzīvotāja karti.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.