Basketbolisti uzvar līderu cīņā un salauž arī ventspilniekus

“Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā BK “Jelgava” vispirms izbraukumā guva panākumu Rietumu grupas līderu cīņā, bet tad savā laukumā tika galā arī ar “Spars/Ventspils Augstskolas” vienību.

Turnīra vicečempione “Jelgava” un BK “Saldus” pirms mača dalīja pirmo pozīciju ar vienādu uzvaru un zaudējumu attiecību. Pirmajā abu komandu savstarpējā mačā sezonas sākumā Jelgavā mājinieki piekāpās ar 72:78.

Šoreiz viesu lomā bija jelgavnieki. Interesantā kārtā pirmajos trīs mača ceturkšņos tika fiksēts vienāds rezultāts – 25:14. Ar šādu rēķinu jelgavnieki bija pārāki pirmajā un trešajā desmitminūtē, bet saldenieki uzvarēja otro ceturksni. Līdz ar to, sākoties spēles izšķirošajam nogrieznim, “Jelgava” atradās vadībā ar plus 11 – 64:53. Kamēr jelgavnieki četras minūtes nespēja gūt grozus, Saldus basketbolisti to izmantoja savā labā, sadeldējot deficītu līdz viena precīza metiena attālumam – 64:61. Tuvāk tikt gan zemgalieši neļāva, paši sākot realizēt metienus un aizsoļojot līdz drošam panākumam ar 82:74. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 16 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Kristaps Pļavnieks, savukārt bijušais Latvijas izlases centrs Andrejs Šeļakovs atzīmējās ar “double-double” – 12 punktiem un 14 izcīnītām bumbām zem groziem.

Česlava Mateikoviča vadītā komanda nākamo uzvaru centās gūt jau mājas zālē pret “Spars/Ventspils Augstskolu”, kas Jelgavā ieradās bez Latvijas–Igaunijas līgas komandas BK “Ventspils” rindās spēlējošajiem jauniešiem. Pēc salīdzinoši līdzvērtīgā pirmā puslaika, pēc kura jelgavnieki atradās priekšā ar plus pieci (45:40), “Jelgava” palēnām ieskrējās otrajā mača daļā. Vēl noslēdzošā ceturkšņa ievadā abas vienības šķīra 10 punkti, bet līdz fināla sirēnai laukuma saimnieki savu pārsvaru prata divkāršot – 95:75. Otro maču pēc kārtas produktīvs bija 208 centimetrus garais A. Šeļakovs, kurš izcēlās ar 20 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām. Arī saspēles vadītājam K. Pļavniekam nedaudz pietrūka līdz “double-double”. Viņa kontā 12 punkti un deviņas rezultatīvas piespēles. Zemgales komandā jāizceļ arī 20 gadu vecais Ralfs Normunds Pavārs, kurš divus no saviem 11 iespētajiem punktiem guva ar sulīgu “danku” noslēdzošā ceturkšņa vidū, pieceļot kājās sanākušos līdzjutējus. “Jelgava” pēc šiem diviem panākumiem nostiprinājās stiprākās Rietumu grupas komandas godā.

Florbola klubus iegāž otrais periods

FK “JENO” šosezon pret Kuldīgas novada komandu trīs spraigi mači un visos sāpīgas neveiksmes to izskaņā.

Vietējie florbola klubi, aizvadot katastrofālas otrās trešdaļas, savās līgās piedzīvojuši neveiksmes pret iepriekšējās sezonas medaļniekiem.

Latvijas 1. līgā, kas ir otrā spēcīgākā aiz Elvi virslīgas, FK “Ozolnieki/JN” otro reizi šosezon samēroja spēkus ar esošo līgas vicečempioni “Latvijas Universitāti/FS Masters”, cenšoties revanšēties par smagu zaudējumu pirmajā tikšanās reizē savā laukumā. Toreiz studenti bija pārāki ar 12 vārtu pārsvaru (6:18), kas ir lielākais zaudējums Ozolnieku vienībai šosezon.

Šoreiz spēle notika sudraba medaļnieku mājvietā “Rimi” Olimpiskajā centrā Rīgā. Tāpat kā iepriekšējā cīņā, “Ozolnieki/JN” ātri ieguva divu vārtu pārsvaru – 2:0. Līdz pirmā perioda beigām rezultāts gan tika izlīdzināts – 2:2. No iepriekšējā mača kļūdām Zemgales klubs nemācījās, atkārtoti aizvadot gaužām vāju otro trešdaļu. Pret “Leģions/Grobiņas SC” šajā laika posmā tika zaudēts ar 2:8, pret Latvijas Universitātes studentiem ar 1:6, nokļūstot iedzinējos ar piecu vārtu deficītu – 3:8. Pēc šādi izgāzta perioda viesiem bija ļoti grūti atgriezties spēlē. Noslēdzošajā trešdaļā ielaistas vēl trīs bumbiņas savā cietoksnī un atzīts pretinieku pārākums ar 4:11. Tas “Ozolniekiem/JN” bija ceturtais zaudējums pēc kārtas un 12. aizvadītajos 13 mačos.

Savukārt līgu zemāk spēlējošais “JeNo” uzsāka trešo apli pret 2022./2023. gada sezonas bronzas godalgu ieguvējiem FK “Vārme”, kurai sezonas pirmajos dueļos piekāpās interesantā un sīvā cīņā – viesos ar 7:8 pagarinājumā un mājas zālē Svētē ar 11:13. Ar trešo mēģinājumu “JeNo” noteikti vēlējās gūt pozitīvu rezultātu, turklāt, ja spēle notiek savu skatītāju priekšā un vitāli svarīgs ir katrs nopelnītais punkts turnīra tabulā cīņā par “play-off ”. Jelgavnieki guva vārtus jau 55. sekundē un pēc trīs minūtēm rezultātu dubultoja – 2:0. Turpmākajās pirmā perioda minūtēs abas komandas apmainījās ar precīziem metieniem, jelgavniekiem saglabājot divu vārtu pārsvaru – 4:2. Vājā otrā perioda “slimība” no otra Jelgavas apkārtnes kluba pielipa arī ”JeNo”, kas ne tikai šajās 20 minūtēs palika sausā, bet savu vārtu tīklā ielaida piecas bumbiņas, divas pat tad, kad atradās vairākumā, – 4:7. Trešā perioda sākumā mājinieki nokļuva piecu vārtu deficītā (4:9), taču 10 minūšu laikā iemestie pieci vārti ļāva rezultāta starpību samazināt līdz minimumam un parūpēties par intrigu mača izskaņā – 9:10. Tāpat kā iepriekšējās divās savstarpējās cīņās, arī šajā Vārmes florbolisti izšķirošajos brīžos spēja būt aukstasinīgāki un tikt pie uzvaras – 10:12.

Par labāko jelgavnieku rindās atzina Edgaru Grondzki-Grocki, kurš trešajā periodā bija galvenais varonis “JeNo” izrāvienā. Edgars nokārtoja sev “hat-trick” jeb iemeta trīs vārtus nieka pusotrā minūtē. Interesanti, ka visos vārtu guvumos viņam asistēja Dāvis Venevics.

“JeNo” ar bilanci sešas uzvaras un septiņi zaudējumi atrodas tieši uz izslēgšanas spēļu robežas jeb ceturtajā pozīcijā.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas” #SIF_MAF2023