Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Bauskas vecpilsētas “Cierē” šogad iepazīs dažādas personības (VIDEO)

Otrā septembra sestdiena Bauskas vecpilsētā jau tradicionāli tiek aizvadīta svētku zīmē. Šogad 10. septembrī no pulksten 20 līdz pulksten 24 pilsētnieki un tūristi jau otro reizi aicināti apmeklēt “Cieri”– nesteidzīgu pastaigu Bauskas vecpilsētā. Šoreiz par “Cieres” virstēmu izvēlētas dažādas personības, kuru dzīvesgājums kādā brīdī bijis cieši saistīts ar Bauskas vecpilsētas namiem, informē Bauskas Kultūras centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā iepriekšējā gada atsaucību, “Ciere” atkal tiks veidota kā nesteidzīga orientēšanās pastaiga pa Bauskas vecpilsētas bruģi, kuras galvenais mērķis ir izklaidējošā veidā iepazīt vietējo pilsētvides mantojumu. Šī gada pastaigā ar ieskaņotiem stāstiem un gaismas noformējumu tiks izcelti interesantu personību dzīvesstāsti un ar tām saistītu namu vēsture.

“Bauskas vēsture ir bagāta ar dažādām personībām. Ne tikai ar sabiedrībā plaši dzirdamiem vārdiem, bet arī ar vienkāršiem cilvēkiem, kas godprātīgi darījuši savu darbu. Protams, starp tiem ir arī tādi, kas pieminami bēdīgākas slavas dēļ. Mēs gribam par šiem dažādajiem cilvēkiem pastāstīt visiem “Cieres” apmeklētājiem. Tāpat par daļu no kopējā personību stāsta aicinām kļūt arī šī brīža vecpilsētas iedzīvotājus, rotājot savus namus ar dažādiem gaismas risinājumiem,” par tēmas izvēli stāsta Bauskas Kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš.

Arī šajā reizē pastaigu pavadīs sauklis “Cierē un laimē lidojumu ar gaisa balonu!”, jo pēc maršruta veikšanas CIERES dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt savu veiksmi un piedalīties vilinošās balvas izlozē. Dalība orientēšanās pastaigā ir bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

10. septembrī paralēli “Cierei” no pulksten 17 Bauskas Rātslaukumā norisināsies “Zemgales Dižtirgus”.

Pirmā “Ciere” Bauskas vecpilsētā tika aizvadīta pērnā gada septembrī, izgaismojot astoņus bijušo ražotņu namus. Tā vecpilsētas ielās pulcināja ne tikai staigātājus, bet arī ielu muzikantus ar dziesmām un vecpilsētas iedzīvotājus ar īpaši sarūpētu DJ mūzikas spēli.

Aktuālajai informācijai un jaunumiem par “Cieri” aicina sekot līdzi Bauskas Kultūras centra ierakstiem sociālās platformas “Facebook” lapā (facebook.com/kultura.bauska) un “Instagram” profilā (instagram.com/kulturas_centrs).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto un video: publicitātes

Foto atskats uz 2021. gada “Cieri” (foto – Elīza Stella Štraumane)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.