Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Baznīcu nakts Jelgavas novadā

Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies sestdienā, 28. maijā. Jau otro gadu Baznīcu naktij pievienosies Latvijas sakrālajam mantojumam veltītais notikums “Atvērto baznīcu diena” – vairāk nekā 100 Latvijas dievnamu būs atvērti apmeklētājiem no pulksten 10.00 līdz 22.00 un ilgāk, informē pasākuma rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar baznīcām, kuras piedalās, un gaidāmajiem pasākumiem ikviens ir aicināts iepazīties Baznīcu nakts kartē –  baznicunakts.lv/#programma.

Jelgavas novadā:

Dalbes evanģēliski luteriskā baznīca būs atvērta no plkst.17:00 līdz 21:00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • Plkst.18:00 plānots draudzes koncerts.

Kalnciema – Klīves evanģēliski luteriskā draudzes baznīca būs atvērta no plkst.10:00 līdz 18:00. Kamēr dievnams būs atvērts, ikviens varēs to iepazīt tuvāk sarunās ar draudzes locekļiem, baudīt siltu tēju un šarmantās baznīciņas omulīgo auru.

 • Plkst.12:00 svētbrīdis, kalpo draudzes lektora pienākumu izpildītājs Elmārs Eihenbaums un ērģelnieks Dāvis Beitlers;
 • Plkst.13:00 populārzinātniska lekcija “Neaizslēgtā. Ainas no Kalnciema-Klīves draudzes un dievnama vēstures”, stāsta Kalnciema muzeja pārstāvis Dāvis Beitlers;
 • Plkst.14:30 draudzes bijušā ilggadējā priekšnieka Ilgoņa Lagzdiņa piemiņas pēcpusdiena.

Lielvircavas evaņģēliski luteriskajā baznīcā visu dienu logu ailās iespējams skatīt ekspozīciju “Luterāņu baznīcas korāļgrāmatas Latvijā. No seniem laikiem līdz mūsdienām” (no draudzes ērģelnieces personīgā arhīva).

 • Plkst. 18:30 līdz 19:00 – saruna ar Ivetu Rihteri par baznīcas vēsturi un tās atjaunošanu;
 • Plkst. 19:30 – bērnu koncerts “Bērni – bērniem”, pēc kura mazie klausītāji aicināti izmēģināt kādu no instrumentiem – klavieres, kora ērģeles, čellu, vijoli, kokli;
 • Plkst. 20:15 – koncerts sveču gaismā “Ave Maria”. Piedalās soprāni Olga Barišmane, Kristīne Bīmane, Ilvis Faulbaums, kabatas trompete, Anna Smoļaka, vijole. Pie ērģelēm – Gundega Dūda-Dzene;
 • Plkst.21:15 – koncerts “Mana dvēseles dziesma”. Piedalās Platones pagasta vokālais ansamblis “Savējie” un Sesavas pagasta vokālais ansamblis “Sonora”, vadītāja – I.Indrikova.
 • Plkst. 21:45 – koncerts “Noskaņa”. Ilva Rudusa – ģitāras solo.

Salgales evaņģēliski luteriskajā baznīca būs atvērta no 10:00 – 24:00 visas dienas garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • Plkst.12:00, 18:00 un 21:00 Baznīcas zvanu zvanīšana;
 • Plkst.21:00 kopīga Tēvreizes lūgšana;
 • Plkst.18:00, 20:00, 21:30 Salgales Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un draudzes mūziķu priekšnesumi;
 • apskatāma izstāde “Bībele” laiku lokos.

Ozolniekos vietējā baptistu baznīca būs atvērta no 10.00 līdz 24.00, varēs aplūkot mākslinieces Zanes Biķes gleznas un klausīties viņas ticības liecībās par gleznu tapšanu.

 • Plkst.18:00 Senās mūzikas koncerts. Muzicēs M. Andersone (baroka vijole); E. Vidriķe (baroka blokflauta un fagots);
 • Plkst.19:00 Z. Biķes gleznu izstādes atklāšana “Ticības liecības”, muzicēs M. Andersone un D.Sedleniece;
 • Plkst.20:00 Radošās darbnīcas;
 • Plkst.21:00 Lūgšana Mūsu Tēvs;
 • Plkst.22:00 Pielūgsmes laiks, muzicēs N.Malāhovs.

Augsburgas ticības apliecības Ozolnieku luterāņu draudzes baznīca būs atvērta no plkst.10:00 līdz 24:00.

 • Plkst.19:00 ansambļa “Procesā” koncerts
 • Plkst.21:00 kopīga Tēvreizes lūgšana

Sesavas evaņģēliski luteriskajā draudzes baznīca būs atvērta no 18:00 līdz 23:00. Kamēr dievnams būs atvērts, apmeklētāji to varēs iepazīt no visdažākajiem rakursiem, arī uzkāpt iespaidīgajā zvana tornī, no kura paveras lielisks skats uz Zemgales līdzenumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • Plkst.21:00 dziesmota slavēšana, vada draudzes locekle Inga Andersone-Penčuka;
 • Plkst.21:40 svētbrīdis, kalpo draudzes lektors Mārtiņš Ozols un ērģelnieks Dāvis Beitlers;
 • Plkst.22:00 garīgās mūzikas koncerts “Gaismā”, muzicē soprāns Kristīne Bīmane, Valgundes pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Krastu balsis” un ērģelnieks Dāvis Beitlers.

Zaļenieku Zaļās draudzes baznīca būs atvērta no plkst.10:00 – 16:00.

 • Plkst.13:00 kora “Zaļuguns” koncerts 

Aktivitātes Zemgalē:

Septītās dienas adventistu Jelgavas draudzē būs skatāma franču mākslinieka Lorāna Grizela lielformāta plakātu izstāde par pasaules vēsturi Bībeles avotu perspektīvā. Draudzes apmeklētājus priecēs arī pianista Daumanta Liepiņa koncerts. Visu dienu darbosies radošā istaba bērniem, kurā būs radošas aktivitātes un arī filmas un teātra uzveduma par pravieti Danielu skatīšanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marija Romas katoļu draudzē būs radošās darbnīcas, aktivitātes ģimenēm, muzikāli priekšnesumi un slavēšanas dziesmas, kā arī prezentācija par baznīcas vēsturi.

Jelgavas Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā skanēs gan vijoļmūzika, gan koncerts “Ave Maria”, kā arī dievnama viesi varēs uzkavēties klusumā un lūgšanās. Vakaru noslēgs teoloģijas doktora Ralfa Kokina lekcija par ikdienas dzīvi Jēzus laikā.

Viesiem būs atvērta Jelgavas Svēto Simeana un Annas pareizticīgo baznīca, Svētās Annas evaņģēliski luteriskā draudze un Jelgavas Metodistu draudze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bet tikmēr starp Zemgales leknajiem līdzenumiem Bērzes evaņģēliski luteriskajā baznīcā lekcijā “Skanošās pērles, Latvijā, Zemgalē, Bērzē” varēs uzzināt par Latvijas vēsturiskajām ērģelēm.

Plaša pasākumu programma sagaidāma arī Zemgales dienvidaustrumos, kur atrodas vairākas katoliskās draudzes un kopienas. Jaunsaules Svētā Konrāda Romas katoļu baznīcā atskaņos himnu Svētajam Konrādam, kuras autors ir operdziedātājs Juris Vizbulis. Mūziķis arī muzicēs kopā ar Ilzi Kalniņu un Sintiju Gravu.

Apmeklētājiem būs atvērta arī Bruknas Kalna svētību kopienas Svēto apustuļu Romas katoļu kapela, Bārbeles zēnu pamatskolas Romas katoļu kapela Kurmenes Svētā Pētera Romas katoļu baznīca, kā arī Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca, kurā atrodas Dievmātes Brīnunumdarītājas – Latvijas Ģimeņu Aizbildnes svētbilde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plaša programma būs arī Bauskas Kristīgajā centrā “Jaunā Dzīve”, kurā būs bērnu rokdarbi un spēles pusaudžiem, draudzes vēstures prezentācija, aizlūgšanas, ekskursijas draudzes ēkā, kā arī prezentācija Ukrainas palīdzības projektam. Būs iespēja aprunāties ar draudzes cilvēkiem par dzīvē svarīgiem un grūtiem jautājumiem.

Kartē Baznīcu nakts mājas lapā – www.baznicunakts.lv – ir apkopotas ziņas par dievnamiem, kas būs atvērti un piedalīsies “Baznīcu nakts” un “Atvērtās baznīcu dienas” notikumos”. Ikviens ceļotājs ir aicināts izplānot savu maršrutu un doties apceļot baznīcas

Plānots, ka baznīcās, kur ir tāda iespēja, pulksten 12.00, 18.00 un 22.00 zvanīs zvani.  Pulksten 21.00 vienā laikā visās baznīcās lūgs Tēvreizes lūgšanu un dziedās tautas lūgšanu “Dievs, svētī Latviju!”. Ikviena draudze ir šogad īpaši aicināta tam pievienot aizlūgumus, iestājoties par Ukrainas tautu viņas cīņā par savas valsts brīvību no Krievijas okupācijas.


Baznīcu nakts ir kristīgs kultūras notikums, un šogad Latvijā tas notiks jau devīto reizi. Notikums ir ekumenisks, un tradicionāli norisinās no pulksten 18.00 līdz 24.00. Tajā kopīgi piedalās dažādu Latvijas kristīgo konfesiju draudzes. Baznīcu nakts ir satikšanās ar skaistumu baznīcas kultūras, mākslas un garīgo vērtību mantojumā, tā ielūdz ikvienu cilvēku sastapties ar Dieva skaistumu Latvijas baznīcās, cilvēkos un katram savā dvēselē.

“Baznīcu nakts” Latvijā notiek kopš 2014. gada. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk nekā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā.  Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums “Baznīcu Nakts fonds”.

Atvērto baznīcu diena ir iniciatīva, kas pievienojās Baznīcu naktij 2021. gadā. Ap Latvijas simtgades laiku tapa skaidrs, ka Baznīcu nakts ir jāpapildina ar notikumu, kas dāvātu vairāk laika iepazīt Latvijas sakrālo mantojumu. Valstiski patriotiski raugoties, ir vajadzīga diena vismaz reizi gadā, kad vairums dievnamu ir atvērti. Tā būtu iespēja Latvijas ļaudīm un mūsu valsts viesiem apceļot Latvijas novadu dievnamus un iepazīt to sakrālā mantojuma skaistumu.

Latvijas dievnamu arhitektūra un māksla – dievnama sakrālā telpa visā veselumā – ir vērtība, kurai jādod iespēja uzrunāt cilvēku mūsdienu pasaulē. Atvērto baznīcu diena ir arī pateicības apliecinājums tiem Latvijas ļaudīm, kuri savās draudzēs kalpodami, vai ziedodami līdzekļus, ir rūpējušies par dievnamu atjaunošanu, uzturēšanu, saglabāšanu no paaudzes paaudzē.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.