Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Baznīcu nakts šogad norisināsies maija beigās

Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies 27.maijā, tajā pašā dienā norisināsies arī “Atvērto baznīcu diena”, liecina informācija Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīcas (LELB) mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikviena draudze 27.maijā ir aicināta turēt savu dievnamu atvērtu viesiem no pulksten 10. Baznīcu dalības reģistrācija vienotajā pieteikuma anketā būs obligāta, un tā sāksies martā. Baznīcu nakts notiks no pulksten 18.00 līdz 24.00. Tāpat baznīcas aicinātas zvanīt baznīcu zvanus atbilstoši senajai stundu lūgšanu tradīcijai – pulksten 12.00, 18.00 un 22.00, kas atbilst pusdienas, vakara un nakts lūgšanas laikam.

Baznīcu nakts un atvērto baznīcu dienas tēma šogad būs “Dzīvība”. Tēmu esot iedvesmojušas pārdomas par Jēzus sacīto svēto rakstu Jāņa evaņģēlija: “Es esmu nācis, lai tām būtu dzīvība un būtu pārpārēm”.

Mājaslapā norādīts, ka dzīvības tēma evaņģēlija gaismā paver iespējās pārdomāt un sarunāties par cilvēka dzīvības cieņu, svētumu un mērķi mūsu laikmeta izaicinājumu un pārbaudījumu kontekstā, starp kuriem ir gan Krievijas teroristiskais karš pret Ukrainu, gan cilvēka cieņas apdraudējumi ārējā mierā dzīvojošās Eiropas valstīs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzās iespējai draudzēm plānot “Baznīcu nakts” vakara programmu, LELB aicina baznīcas visos novados atsaukties dalībai arī notikumā “Atvērto baznīcu diena”. Dievnama atvērtība ir viens no misijas veidiem. Latvijas dievnamu arhitektūra un māksla – dievnama sakrālā telpa visā veselumā – ir vērtība, kurai jādod iespēja kļūt redzamai un uzrunāt mūsdienu cilvēku. Turklāt tam ir liela simboliska un valstiska nozīme, ka vismaz reizi gadā vairums dievnamu vienā dienā, vienā laikā ir atvērti Latvijas ļaudīm un mūsu valsts viesiem, kuri vēlas sastapties ar Latvijas dievnamu sakrālā mantojuma skaistumu. Dievnama atvērtība esot viens no misijas veidiem.

Līdzīgi kā aizvadītajā gadā, LELB aicina draudzes savu iespēju robežās dievnamus turēt atvērtus jau dienas laikā – šogad no pulksten 10.00. „Baznīcu nakts” rīkotāji apzinās, ka daudzviet var būt grūti nodrošināt dievnama atvērtību visu dienu, tādēļ baznīcu dežūrās rosina iesaistīt ne tikai draudzes cilvēkus, bet arī ļaudis no vietējās apkārtnes vai draudzes draugu loka.

Papildus LELB aicina brīvprātīgajiem pieteikties pasākumu kalpošanas komandai. Tiek gaidīti novadu koordinatori, vizuālo un informatīvo materiālu maketētāji, kā arī nepieciešams ir atbalsts informatīvo vēstuļu un preses relīžu sagatavošanā, sadarbībā ar medijiem un novadu pašvaldībām. Brīvprātīgā darba intensīvākais laiks būs aprīlī un maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Organizatoru komanda apņemas izveidot vienotu „Baznīcu nakts 2022” pasākuma notikumu karti vietnē www.baznicunakts.lv, lai publicētu informāciju par atvērtajām baznīcām un tiem dievnamiem, kuros paredzēta „Baznīcu nakts” programma.

  Foto: lelb.lv

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.