Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Bēgļiem pamatpalīdzību sniegs, pirms būs noskaidrota personas atbilstība Ukrainas civiliedzīvotāja statusam

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas nosaka, ka Ukrainas bēgļiem pamatpalīdzība tiks sniegta arī tad, ja līdz ar pieteikuma pieņemšanu vēl nebūs iespējams noskaidrot šīs personas atbilstību Ukrainas civiliedzīvotāja statusam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāda norma noteikta, lai nodrošinātu cilvēku pamatvajadzības – ēdienu un pajumti – laikā, kamēr tiks noskaidrota viņa atbilstība Ukrainas civiliedzīvotāja statusam. Tad, kad atbilstība būs noskaidrota, personai tiks sniegts vai nu pilns atbalsts, vai arī atbalsta sniegšana tiks atteikta.

Likumā arī noteikts, ka tiks nodrošināts mājokļa pabalsts vai tam pielīdzināts atbalstu arī situācijā, ja bēglis no Ukrainas ir apmeties viesnīcā vai līdzīgām funkcijām paredzētā ēkā.

Tāpat nolemts no mācību maksas atbrīvot bērnus, kuri mācās mūzikas un mākslas skolās. Minētā norma attieksies uz astoņiem talantīgiem bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumi arī nosaka, ka no nākamā mācību gada bēgļu bērni varēs mācīties tikai skolās ar latviešu vai ukraiņu mācību valodu.

Nepilngadīgam bēglim tiek nodrošināta iespēja iegūt izglītību valsts valodā. Pirmsskolas izglītību vai pamatizglītību mazākumtautību izglītības programmās šie bērni drīkstēs apgūt tikai ukraiņu valodā, ievērojot Izglītības likumā noteikto attiecībā uz izglītības ieguves valodu mazākumtautību izglītības programmās.

Likuma pārejas noteikumos ierakstīts, ka tie nepilngadīgie Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri līdz grozījumu spēkā stāšanās dienai būs sākuši mazākumtautību izglītības programmu apguvi pirmsskolas izglītības vai pamatizglītības pakāpē, būs tiesīgi to apgūt ne ilgāk kā līdz 2022.gada 31.augustam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izņēmums tiks noteikts tikai uz ukraiņu valodā īstenotajām mazākumtautību izglītības programmām, kuras varēs turpināt apgūt arī no 2022.gada 1.septembra.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.