Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Bēgļus izmitina arī motelī “Akva”; ierodoties Jelgavā, bēgļiem obligāti jāreģistrējas POIC

Turpinot atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, kuri izceļojuši no savas valsts kara dēļ, Jelgavas pašvaldība ir noslēgusi līgumu par bēgļu izmitināšanu motelī “Akva”. Šorīt tajā uzņemta pirmā bēgļu ģimene – pieci cilvēki –, un dienas laikā plānots uzņemt vēl divas ģimenes – kopumā deviņus cilvēkus, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē. 
Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra (POIC) vadītājs Gints Reinsons stāsta, ka, pēc centra bēgļu uzskaites datiem, Jelgavā šobrīd patvērumu raduši 665 ukraiņi. No tiem 24 Jelgavā ieradušies pēdējo trīs dienu laikā, bet deviņi šonedēļ no pilsētas devušies prom. Lielākā daļa – 471 cilvēks – patvērumu raduši privātajā sektorā. Viņi vai nu paši īrē mājokli, vai uzturas pie draugiem, radiem, paziņām. Desmit bēgļus ar funkcionāliem traucējumiem uzņēmusi valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” filiāle “Jelgava”, bet 194 ukraiņus Jelgavas pašvaldība ir izmitinājusi viesnīcā “Zemgale” un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) 5. studentu viesnīcā, kuras kapacitāte šobrīd jau ir izsmelta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“LLU studentu viesnīcā bēgļu izmitināšanai nodrošinātas istabiņas vienā ēkas stāvā, un tās visas šonedēļ ir aizpildītas. Ar universitāti esam vienojušies, ka nākamnedēļ bēgļu uzņemšanai varētu atvērt vēl vienu studentu viesnīcas stāvu,” stāsta G.Reinsons. No šodienas kā pagaidu mājvieta Ukrainas civiliedzīvotājiem atvērts motelis “Akva”, un šorīt tur ieradusies pirmā ģimene – tētis, mamma un trīs bērni. G.Reinsons norāda, ka motelis var uzņemt līdz 30 cilvēkiem. “Plānots, ka šodien “Akvā” tiks uzņemtas vēl divas ģimenes – pieci pieaugušie un četri bērni,” stāsta G.Reinsons.

G.Reinsons pieļauj, ka pilsētā kopumā ir vairāk Ukrainas bēgļu, jo ne visi reģistrējušies POIC.

Pašvaldība atgādina, ka visiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuri patvērumu raduši Jelgavā, obligāti ir jāreģistrējas POIC, zvanot pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787. POIC apkopo informāciju gan par bēgļu skaitu, gan viņiem nepieciešamo atbalstu, lai tālāk strukturēti varētu sniegt katram individuālu atbalstu. “Lai veiksmīgāk noritētu informācijas aprite un palīdzības sniegšana, pašvaldībā ir izveidots informācijas koordinācijas centrs, kā arī noteikti koordinatori atbalsta un palīdzības sniegšanai darbā ar uzņemtajiem ukraiņiem. Viņi apzina vajadzības un sazinās ar bēgļiem, kuri atrodas Jelgavā, lai viņiem palīdzētu jebkurā jautājumā,” tā G.Reinsons.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.