Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Bērni un pieaugušie aicināti uz kapoeiras nodarbībām Jelgavā

No februāra interesentiem būs iespēja apmeklēt kapoeiras nodarbības Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā. Iepazīšanās nodarbība notiks sestdien, 4. februārī, – pulksten 12 bērniem un jauniešiem, pulksten 13.30 – pieaugušajiem. Bērniem un jauniešiem dalība iepazīšanās nodarbībā būs bez maksas, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kapoeira ir brazīliešu nacionālā cīņas māksla, kas sevī ietver akrobātikas, dejas un spēles elementus. Tā vēsturiski radusies ap 18. gadsimtu starp vergiem, kas tagadējās Brazīlijas teritorijā tika ievesti no Āfrikas. Mūsdienās bieži tiek demonstrēta kā priekšnesums mūzikas pavadībā.

Bērnu un jauniešu nodarbībās gaidīti interesenti 8–18 gadu vecumā. Nodarbības paredzētas iesācējiem ar un bez iepriekšējas fiziskās sagatavotības. “Mācīsimies akrobātikas un cīņas elementus, aizstāvēties un atvairīt pretinieka uzbrukumu ar dažādiem kaujas elementiem, izmantojot ķermeņa veiklību, lokanību un spēku. Papildus tam laika gaitā būs apgūstama ritma izjūta, kapoeiras mūzikas instrumentu spēle. Protams neiztiksim arī bez fiziskās sagatavošanas treniņiem un vingrošanas, lai vieglāk varētu apgūt kapoeiras elementus,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta kapoeiras nodarbību vadītājs atlētiskās vingrošanas un fitnesa treneris Roberts Naglis.

Bērnu un jauniešu grupai nodarbības paredzētas sestdienās pulksten 12 un trešdienās pulksten 16.30. Iepazīšanās nodarbība notiks 4. februārī pulksten 12, nākamā nodarbība – 8. februārī pulksten 16.30 Zemgales Olimpiskā centra 2. stāvā. Līdzi jāņem sporta tērps un vingrošanas apavi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieaugušajiem tiks piedāvāts trenera speciāli izveidots aerobikas nodarbību kurss “Capoeira Fitness”, kurā tiks izmantoti kapoeiras kustību elementi dažādās sarežģītības pakāpēs no zemas līdz pat augstai intensitātei ar iespēju to dozēt individuāli jeb katram pēc savām spējām. Šo treniņu mērķis ir paaugstināt sirds muskuļa spēku un asinsvadu sistēmas darbību, ķermeņa muskulatūras un tā funkcionalitātes paaugstināšana un attīstīšana, vienlaikus iegūstot jaunas fiziskās spējas un ķermeņa iespējas izpausties. Uz aerobikas nodarbību jāņem līdzi savs vingrošanas paklājiņš.

Iepazīšanās nodarbība pieaugušajiem “Capoeira Fitness” notiks sestdien, 4. februārī pulksten 13.30. Pieteikšanās, sūtot SMS uz telefona numuru 25944000, vai pie trenera 15 minūtes pirms nodarbības sākuma. Iepazīšanās nodarbības dalības maksa – 5 eiro.

“Esmu sev izvirzījis uzstādījumu – lai apmācītu citus praktiskā veidā jeb aktīvi un uzskatāmi iesaistītos nodarbībās, man savs personīgais fitness jātur augstu sasniegumu sporta līmenī, kas prasa nepārtrauktu veltīšanos, pašdisciplīnu, sistemātisku un uz mērķi balstītu pieeju atbilstoši vecumam,” piebilst treneris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildu informācija par nodarbībām, rakstot uz e-pastu capoeira.info.lv@gmail.com vai zvanot pa tālruni 25944000.

Foto: no R.Nagļa personīgā arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.