Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Bērnu reģistrēšanas kārtība mācībām 1. klasē 2024./2025. mācību gadam

Bērnu reģistrācija 1. klasē 2024./2025. mācību gadam Jelgavas vispārizglītojošajās skolās sāksies 1. martā, bet Jelgavas 4. vidusskolas īstenotajās pamatizglītības programmās ar augstākiem sasniedzamiem rezultātiem mūzikā vai sporta ievirzi – 1. februārī. Reģistrēties varēs, iesniedzot pieteikumu elektroniski, vai klātienē, iepriekš apmeklējumu piesakot. 4. vidusskolā klātienes apmeklējumam, lai reģistrētu bērnu mācībām mūzikas vai sporta klasē, skolas mājaslapā varēs pieteikties no 15. janvāra, bet pārējās skolās reģistrācija klātienes apmeklējumam sāksies 12. februārī.   

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes deputāti decembrī apstiprināja jaunā redakcijā noteikumus par pirmklasnieku reģistrēšanas kārtību. Jaunajā redakcijā būtiskākā izmaiņa ir tā, ka atkarībā no veselības stāvokļa un psiholoģiskās sagatavotības bērns pamatizglītības apguvi var uzsākt gadu agrāk vai vienu gadu vēlāk, bet ir nepieciešams ģimenes ārsta atzinums.

Lai varētu pārbaudīt topošo pirmklasnieku spēju atbilstību programmām ar augstākiem sasniedzamiem rezultātiem, 1. februārī pulksten 8 sāksies skolēnu reģistrācija 4. vidusskolas mūzikas un sporta klasei. Ja bērna likumiskais pārstāvis reģistrāciju vēlēsies veikt klātienē, no 15. janvāra skolas mājaslapā jāpiesakās apmeklējumam. Ja bērns netiks uzņemts kādā no šīm klasēm, martā vecāki viņu varēs reģistrēt citas programmas apguvei 4. vidusskolā vai kādā citā pilsētas skolā, kas īsteno pamatizglītības programmas.

Pārējās pamatizglītības programmās visās skolās bērnu reģistrācija 1. klasē sāksies marta pirmajā darba dienā – 1. martā pulksten 8. Vecāki aicināti bērnu mācībām reģistrēt, pieteikumu skolai sūtot elektroniski, taču saglabāta arī iespēja reģistrēties klātienē. Klātienes apmeklējumam katras skolas mājaslapā varēs reģistrēties no februāra trešās nedēļas pirmās darba dienas, kas iekrīt 12. februārī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegumu iesniedzot personīgi, jāuzrāda iesniedzēja personu apliecinošs dokuments, bērna dzimšanas apliecība vai personu apliecinošs dokuments, aizgādnim – arī aizgādību apliecinoša dokumenta kopija. Iesniedzot iesniegumu elektroniski, bērna likumiskajam pārstāvim uz iestādes e-pasta adresi būs jānosūta iesniegums, parakstīts ar drošu elektronisko parakstu, ar laika zīmogu, aizgādnim jāpievieno arī aizgādību apliecinoša dokumenta kopija. Iesnieguma forma būs pieejama katras skolas mājaslapā.

Plānots, ka Jelgavas vispārizglītojošajās skolās 1. klasē nākamajā mācību gadā tiks uzņemti vairāk nekā 740 skolēni.

Ziņu sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departaments

Foto: Jelgavas 4. sākumskola un Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.