Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Bērnu rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā un Pasta sala pretendē uz Latvijas Ainavu arhitektūras balvu

No 25. aprīļa līdz 1. jūnijam portālā www.lsm.lv norisinās balsojums par Latvijas Ainavu arhitektūras balvas simpātiju nominācijā “Ārtelpa”. Pieteikti arī divi objekti no Jelgavas, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Ainavu arhitektu asociācija informē, ka līdz 7. maijam Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietu digitālajos ekrānos ir skatāma izstāde, kas vēsta par vērtībām ārtelpā, procesos un personību ieguldījumā un ietver konkursā “Latvijas Ainavu arhitektūras balva 2022” saņemtos 57 pieteikumus, no kuriem 46 objekti ir kategorijā “Ārtelpa”.

To vidū ir arī divi Jelgavas objekti – bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā un Pasta sala.

Bērnu un atpūtas rotaļu pilsētiņa iedzīvotājiem ir atvērta jau kopš 2021. gada jūnija. Pēc Jelgavas valstspilsētas pašvaldības pasūtījuma projekta idejas un izstrādes autore ir ainavu arhitekte Kristīne Dreija, iesaistīta arī arhitekte Renāte Truševska. Pilsētiņu izbūvēja SIA “Alejas projekti”. Objekta kopējā platība ir 7100 kvadrātmetri, un tur izveidoti septiņi tematiskie aktivitāšu laukumi 4500 kvadrātmetru platībā. Bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņas koncepcijas pamatā ir vietējo resursu – dizaina un materiālu – izmantošanas iespējas, tādējādi arī būtiski mazinot ekoloģiskās pēdas nospiedumu, veidojot kvalitatīvu un ilgtspējīgu pilsētvides publisko ārtelpu. Visu teritorijā izvietoto iekārtu pamatā izmantots Latvijā audzis ozola masīvkoka materiāls. Lai gan citās Eiropas valstīs, īpaši Vācijā, Lielbritānijā un Francijā, šāda tipa rotaļu laukumi nav retums, Latvijā tas ir unikāls un tādā apmērā un kvalitātē īstenots pirmo reizi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat uz balvu pretendē iedzīvotāju un arī viesu iecienītā Pasta sala, kuras rekonstrukcija noritēja no 2013. līdz 2019. gadam. Galvenie projekta autori un izstrādātāji: pamata labiekārtošana – SIA “Projektu birojs “Grietēns un Kagainis””, arhitekts Vents Grietēns, ainavu arhitekte Marta Tabaka; publiskās slidotavas un brīvdabas estrādes jumts – SIA “Igate būve”. Būvdarbus konkursa kārtībā veica SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” un SIA “Igate būve”.

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības īstenoto būvniecības projektu gaitā Pasta sala tika izveidota par multifunkcionālu un multisezonālu atpūtas, kultūras un sabiedrisko aktivitāšu vietu, tādējādi veicinot Jelgavas centrālās daļas attīstību un izmantošanu, veidojot Lielupi un Driksu kā tūrisma un aktīvās atpūtas produktu.

Latvijas Ainavu arhitektūras balva ir ainavu arhitektūras nozares meistarības sasniegumu skate, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības un citu nozaru speciālistu izpratni par ārtelpu kā nozīmīgu estētikas un sociālas vides saskarsmes vietu, nacionālas un vietējas nozīmes kultūrvides stiprinātāju un ilgtspējīgas attīstības sastāvdaļu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laureātu godināšana notiks 9. jūnijā Rīgā.

Informācija par balsošanas iespējām ir pieejama mājaslapā www.laaab.lv/laaba-balva/, kā arī “Facebook” – www.facebook.com/LAABAlva.

Visi pieteiktie objekti ir pieejami arī tiešsaistes kartē, kas pieejama ŠEIT.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.