Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Bezdarba riskam pakļautās personas aicinātas pieteikties bezmaksas valsts valodas apguvei Jelgavā

Lai veicinātu bezdarba riskam pakļauto personu nepārtrauktu zināšanu un prasmju pilnveidi, šobrīd tiek izsniegti mūžizglītības kuponi valsts valodas apguvei, kas februārī tiks uzsākta Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban tiek pieņemti pieteikumi un komplektētas divas grupas – valsts valodas pamata līmeņa (2. pakāpe jeb A2) un valsts valodas vidējā līmeņa (1. pakāpe jeb B1) apguvei, ko organizē Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) bezdarba riskam pakļauto personu apmācību īstenošanai ar kuponu metodi.

Plānots, ka pamata līmeņa valsts valodas grupa ZRKAC mācības uzsāks 12. februārī, bet vidējā līmeņa grupa – 7. februārī. Abām grupām nodarbības notiks divas reizes nedēļā – pirmdienās un trešdienās – no pulksten 17.30 līdz 20.45 Svētes ielā 33. Dalība tajās ir bez maksas.

Apmācībām aicinātas pieteikties nodarbinātas personas vai pašnodarbinātie, kas ir sasnieguši 50 gadu vecumu vai kuriem ir darba tirgus prasībām nepietiekama izglītība un/vai prasmes, kā arī strādājošie vai pašnodarbinātie, kuriem ir noteikta vai prognozējama invaliditāte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā valsts valodas programmu apguvē tiek iesaistītas strādājošas personas, nodarbības plānotas darba dienu vakaros – divas reizes nedēļā. Katra nodarbība ilgst četras akadēmiskās stundas (viena akadēmiskā stunda – 45 minūtes), un kopumā apmācības paredzētas 120 akadēmisko stundu apjomā.

Dalībniekiem pēc mācību pabeigšanas un noslēguma pārbaudījuma nokārtošanas tiek izsniegts iegūto zināšanu apliecinošs dokuments, kā arī ir obligāta ir prasība kārtot valsts valodas prasmju pārbaudījumu Valsts izglītības satura centrā.

Pieteikties mācībām iespējams šādi: vispirms NVA mājaslapā jāaizpilda pieteikums. Kuponam pieteikties var šeit: https://www.nva.gov.lv/lv/bezdarba-riskam-paklauto-personu-apmaciba-muzizglitiba. Pēc tā izvērtēšanas dalībniekam tiks piešķirts mācību kupons (nosūtot to elektroniski vai izsniedzot klātienē NVA filiālē). Dalībnieks izvēlēsies izglītības iestādi no NVA izglītības piedāvājumu saraksta, pieteiksies mācību grupā (elektroniski vai sazinoties ar izvēlēto izglītības iestādi) un norādītajā termiņā uzsāks mācības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Drīzumā plānota arī mūžizglītības kuponu izsniegšana angļu valodas apguvei. Sīkāka informācija būs pieejama tuvākajā laikā.

Ja radušies kādi jautājumi par apmācību iespējām ZRKAC, tos iespējams noskaidrot, zvanot pa tālruni 63012158, 26602618 vai rakstot uz e-pasta adresi inese.rumjanceva@zrkac.jelgava.lv. Savukārt plašāka informācija par valsts valodas izglītības programmu piedāvājumu un pieteikšanos dalībai pasākumā pieejama NVA mājaslapā www.nva.gov.lv.

Apmācības tiek organizētas NVA Eiropas Sociālā fonda projektā “Prasmju pilnveide pieaugušajiem”, Nr.3.1.2.5.i.0/1/23/I/CFLA/001, īstenojot mācību pasākumu “Bezdarba riskam pakļauto personu apmācība (mūžizglītība)”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziņu sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departaments

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.