Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Bibliomātu pērn izmantojuši 1922 lietotāji

Pagājuši divi gadi, kopš pie Jelgavas Pilsētas bibliotēkas atrodas bibliomāts, kas dod iespēju lasītājiem saņemt pasūtītos izdevumus arī ārpus bibliotēkas darba laika. Pērn bibliomātu izmantojuši 1922 lietotāji, kas ir par 418 vairāk nekā 2022. gadā, jeb vidēji 7 lietotāji dienā, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bibliomāta darbības princips ir vienkāršs – reģistrēts lietotājs pasūta sev interesējošo elektroniskajā kopkatalogā vai pa tālruni 63046587. Bibliotekārs apstrādā pasūtījumu un ievieto to bibliomātā, savukārt lietotājs saņem īsziņu ar unikālu durvju kodu. To ievadot bibliomātā, var saņemt savu pasūtījumu. Jāatceras, ka, veicot pasūtījumu elektroniskajā kopkatalogā, jāieliek atzīme par pasūtījuma saņemšanu bibliomātā.

Apkopojot bibliomāta lietošanas paradumus pagājušajā gadā, vērojams, ka 36 procenti lietotāju pasūtītos iespieddarbus ir izņēmuši ārpus bibliotēkas darba laika – 11 procenti no rīta un 25 procenti vakarā –, bet pārējie – darba laikā. Visbiežāk – 202 reizes –, bibliomāts izmantots janvārī. Visaktīvāk pēc bibliotēkas darba laika beigām bibliomāts izmantots augustā (51 reizi) un jūlijā (50 reizes), bet pirms darba laika – martā (30 reizes). 5 procenti bibliomāta lietotāju ir skolēni, bet 7 procenti – seniori. Pārējie 88 procenti ir dažāda vecuma cilvēki, kuri izvēlējušies saņemt pasūtītos izdevumus sev ērtā laikā.

Jāatgādina, ka bibliomātā ir 14 nodalījumi un tas pieejams visu diennakti. Lai būtu iespēja apkalpot pēc iespējas vairāk lasītāju, bibliotēka aicina pasūtīto paņemt 24 stundu laikā. Savukārt, ja grāmatas netiks izņemtas 48 stundu laikā, pasūtījums tiks anulēts. Bibliomātā var izņemt iespieddarbus tikai no Jelgavas Pilsētas bibliotēkas krājuma, un tas nav paredzēts iepriekš paņemto izdevumu nodošanai. Nododamās grāmatas var ievietot grāmatu nodošanas iekārtā pie bibliotēkas.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.