Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas bibliotēkas aicina kļūt par lasīšanas ekspertu

Jelgavas Pilsētas bibliotēka un filiālbibliotēkas aicina mazus un lielus lasītājus pievienoties Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022 lasītāju pulkam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ) piedāvā jaunu, interesantu kolekciju lasīšanai un vērtēšanai.

Šī gada grāmatu kolekciju veido 33 grāmatas no 10 izdevniecībām, no tām 15 ir oriģinālliteratūras grāmatas, kuru autori jau sevi pieteikuši kā debiju bērnu literatūrā – Rebeka Lukošus ar stāstu “Nepaklausīgais vectēvs”, Žanete Lazdovska ar savu stāstu par patiesu draudzību, bīstamiem atklājumiem un nervus kutinošām dēkām grāmatā “Neatskaties”, Ilze Skarstiņa ar grāmatu “Lieliskā dzīve bez Zoom”, kurā ikviens lasītājs spēs saskatīt kaut ko no sev ierastām dzīves situācijām. Grāmatu kolekcijā iekļauti arī jau iemīļoti bērnu un jauniešu grāmatu autori – Laura Vinogradova ar sirsnīgu stāstu “Tētis un suns”, Luīze Pastore ar piedzīvojumu stāstu “Laimīgie bērni”, Juris Zvirgzdiņš ar komiksu bērniem “Rijīgā čūska un gudrā pele”, u.c.

Tulkoto literatūru pārstāv 18 grāmatas no 11 valodām – angļu, franču, igauņu, lietuviešu, nīderlandiešu, norvēģu, poļu, somu, slovēņu, vācu un zviedru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad katrā vecumposmā žūrijas dalībniekiem lasīšanai tiek piedāvātas 7 grāmatas, bet vecāku žūrijā – 5. Programmas noslēgumā ikvienam žūrijas dalībniekam būs iespēja izteikt savu viedokli, aizpildot novērtējuma anketu.

Kolekcijas grāmatas ir saistošas dažādiem lasīšanas līmeņiem. Rakstnieki rakstījuši par mūsdienīgi aktuālām un vēsturiskām tēmām, pieskaroties tādiem mūžīgi aktuāliem jautājumiem kā atbildība par saviem tuvākajiem, uzticība, cerība un pieaugšana.

Ikviens, kurš vēlas iesaistīties projektā un kļūt par lasīšanas ekspertu, tiek aicināts doties uz tuvāko bibliotēku un pieteikties lasītāju pulkam:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

-Jelgavas Pilsētas bibliotēka (Akadēmijas iela 26, tālrunis: 63046587)

-Miezītes bibliotēka (Dobeles šoseja 100A, tālrunis: 63083151)

-Jelgavas Pārlielupes bibliotēka (Loka maģistrāle 17, tālrunis: 63011829)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

-Bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” (Zemgales prospekts 7, tālrunis: 63029093)

Programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” izstrādāta, pamatojoties uz valsts lasīšanas veicināšanas stratēģiju, ar mērķi nodrošināt izglītības, kultūras un labklājības jomu ciešu sadarbību lasīšanas popularizēšanā un kvalitatīvas literatūras un bibliotēku pakalpojumu pieejamībā.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.