Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Bīdermeiers muižas interjerā

Lielvricavas muižā tiek uzsākts tematisku pasākumu cikls, kura laikā interesentiem būs iespēja iepazīt muižas kungu mājas interjeru un tajā ārstāvētos vēsturiskos mākslas stilus. Pirmais no pasākumiem ir paredzēts 15. aprīlī plkst. 15:00 un tā tematika būs veltīta bīdermeiera stilam muižas interjerā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bīdermeiera stils veidojies 19. gs. pirmajā pusē – laika posmā starp Napoleona I kariem un 1848. gada revolūcijām Eiropā. Tas ir bijis sastopams daudzu Latvijas muižu kungu māju interjeros. Tipiska bīdermeiera mēbeļu grupa sastāvēja no dīvāna un galda, ap kuru simetriski salikti krēsli. Virs dīvāna piekāra gleznas vai gravīras, akvareļus, siluetgriezumus.

Pasākumā mēbeļu restaurators Aigars Pilenieks interesentus iepazīstinās ar mēbeļu restaurācijas procesu, kā tika atjaunota no gruvešiem izcelta bīdermeiera stila kumode un ar uzskatāmiem piemēriem būs iespējams izprast bībermeiera stila krēslu restaurācijas specifiku.

Ieeja pasākumā bez maksas. Pasākuma dienā būs pieejama arī Lielvircavas muižas ekspozīcijas apskate – standarta biļetes cena 5,00 eur; skolēniem, senioriem 2,50 eur.


Foto: Lielvircavas muiža

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.