Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Biedrība “Goda ģimenes” stingri iestājas par bērnu drošību

KRISTĪNE PUTNIŅA ar bērniem pie smilškastes – mazo mīļākās vietas mājas pagalmā.

Ģimene ar sešiem bērniem jau ceturto gadu dzīvo Jelgavas nomalē pašvaldības piešķirtā dzīvoklī, kurā ir bojāta elektroinstalācija un nav ūdensvada. Ģimene ir noraizējusies par tuvojošos ziemu, tāda vēsts pirms divām nedēļām izskanēja ēterā TV3 raidījumā “Bez tabu”. Pārbaudot kolēģu publicēto, “Ziņas” secināja, ka ģimene ar bērniem dzīvo acīmredzamos ugunsdrošības ignorances apstākļos un pati saviem spēkiem ar problēmām galā netiek. Iepazīstoties ar šo situāciju, Jelgavas daudzbērnu ģimeņu biedrības “Goda ģimenes” vadītājai Baibai Ozolai secinājums ir viennozīmīgs – ģimenei nekavējoties nepieciešams cits, drošs un bērniem piemērots mājoklis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

17 bērni divās mājās bez ūdensvada

Jelgavas nomalē līnijās gar Dobeles šoseju lielākoties izvietotas privātmājas, kurās sadzīve rit, sevišķus satraukumus neizraisot. Tomēr 6. līnijas galā, Bemberos, kur atrodas 8. pilsētas satiksmes autobusa galapunkts, pirms gadiem astoņdesmit ir būvētas divas daudzdzīvokļu mājas ar kārtas numuru 74 un 72. Tajos atbilstoši pirmo pēckara gadu dzīves standartam ir malkas apkure un sausās tualetes. Dzīvokļos nav ievilkts ūdensvads. Pēc vietējo iedzīvotāju teiktā, divās šajās mājās, kur kopā ir apmēram 30 dzīvokļu, dzīvo 17 bērnu. Tomēr Kristīnes Putniņas sešu bērnu ģimenes dzīvoklis ir īpašs ne tikai ar to, ka tas ir pagalam neērts ģimenei ar bērniem, bet arī ugunsnedrošs.

Visu rakstu varat izlasīt 6.oktobra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

KRĀNS, no kura aiziet plastmasas caurule uz Kristīnes Putniņas dzīvokli. Iestājoties salam, caurule un arī pats krāns nedarbojas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.