„Biolars/Jelgava/MSĢ” Latvijas čempionāta ceturtdaļfinālu sāk ar uzvaru (FOTO)

Latvijas volejbola čempionātā vīriešiem mūspuses vienības „Biolars/Jelgava/MSĢ” un VK „Ozolnieki” vakar aizvadīja pirmās ceturtdaļfināla spēles. Jelgavnieki Zemgales Olimpiskajā centrā četros setos pārspēja VK „Vecumnieki” vienību, līdzīgs rezultāts arī „ozīšu” izbraukumā Daugavpilī, kur 3:1 par labu mājiniekiem.

Jaunie jelgavnieki maču sāka apņēmīgi, pirmajā setā atstādami pretiniekus pie 16 punktiem. Otrajā setā „Vecumnieki” sāka apliecināt savu nepiekāpību, ko komanda bija jau pierādījusi, atspēlējoties pēc divu setu zaudējuma Nacionālā čempionāta finālā. Mājinieki ātri vien nonāca pakaļdzinējos, un tehniskajā pārtraukumā deficīts jau 2:8. Turpinājumā gan tas pamazām tika sadeldēts, vidusdaļā jau rezultātam augot punkts punktā, un noslēgumā 25:21 mūsējiem. Trešā seta sākumscenārijs līdzīgs, bet pakaļdzīšanās vairs tik pārliecinoši nevedās, pie setbumbas pirmie tika „Vecumnieki”, un 25:23 viņiem. Šāds iznākums līdz ar trenera Laura Iecelnieka norādēm acīmredzot jaunos murjāniešus bija „sapurinājis”, ceturtā cēliena sākumā vadība tika ņemta savās rokās un noturēta līdz 25:19, gūstot pirmo uzvaru LČ ceturtdaļfinālā.

Līderi spēles statistikā – Sandis Vilcāns (nr.9) ar 25 punktiem (tostarp četriem serves eisiem), Dāvis Storķis (nr.8) ar 20 un Eduards Stieģelis (nr. 15) ar 18 punktiem. Sērijā līdz divām uzvarām atbildes spēle sestdien sāncenšu laukumā. Jāpiebilst, ka „Vecumnieku” rindās spēlē arī valgundnieks Aivis Āboliņš, kurš pirmajā mačā atzīmējās ar deviņiem punktiem, bet līderis ar 23 bija savulaik arī Ozolnieku komandā spēlējušais Andris Zadovskis.

Nacionālajā čempionātā ceturto vietu ieņēmušajiem „ozīšiem” pret „Credit24” meistarlīgas komandu „DU/Ezerzeme” Daugavpilī gāja grūtāk – pēc 1:1 attiecības pirmajos divos setos turpinājumā bija jāatzīst sāncenšu pārākums, taču visas cerības saglabājas uz otro tikšanos un savu līdzjutēju atbalstu sestdien Ozolnieku Sporta skolas zālē.

Bildēs – momenti no „Biolars/Jelgava/MSĢ” un VK „Vecumnieki” spēles.