Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Bioloģiskā kanalizācija – ko ņemt vērā pirms uzstādīšanas?

Kad ir aktuāla kanalizācijas izbūvemazāk apdzīvotās vietās, viens no ilgtspējīgākajiem un ērtākajiem variantiem ir Bio kanalizācija. Ko ņemt vērā pirms iekārtas izvēles un uzstādīšanas? Par to vairāk turpinājumā!

Bio kanalizācijas priekšrocības

Bio kanalizācijas izbūve sniedz vairākus ieguvumus – augstu efektivitātes līmeni, ekonomisku elektroenerģijas patēriņu, ērtu un vienkāršu apkopi un augstus ekoloģiskos standartus.

Bioloģiskās attīrīšanas gala produkts ir ūdens, kas ir pietiekami tīrs, lai to varētu novadīt dabā. To ir iespējams izmantot arī, piemēram, dārza laistīšanai.

Bioloģiskā kanalizācija – ko ņemt vērā?

Lai atrastu prasībām atbilstošu ilgtermiņa risinājumu, uzmanība jāpievērš vairākiem faktoriem:

  • Īpaša uzmanība ir jāpievērš iekārtas izvēlei. Pamatā ir divi varianti – septiķis un bioloģiskās attīrīšanas iekārta. Ir svarīgi izvērtēt abu šo risinājumu būtiskākās atšķirības, lai izvēlētos savām vajadzībām un iespējām atbilstošāko;
  • Jāizvērtē arī kopējās izmaksas. Tās ir atkarīgas no vairākiem faktoriem, piemēram, iekārtas veida un materiāliem. Vērtējot sākotnējās izmaksas, jāņem vērā tas, ka ieguldītais atmaksāsies, jo iekārta kalpo ilgu laiku, un tās uzturēšana neprasa lielus resursus.

Pirms kanalizācijas izbūves ieteicams konsultēties ar zinošiem speciālistiem, kuri, novērtējot situāciju un vajadzības, ieteiks labākos risinājumus, lai izvēlētā bioloģiskās kanalizācijas iekārta labi pildītu savas funkcijas arī ilgtermiņā.

Svarīgs aspekts, kam noteikti jāpievērš uzmanība, ir esošo gruntsūdeņu līmenis, kā arī augsnes veids. Tāpat jānovērtē arī koku, krūmu atrašanās vietas, kā arī reljefs kopumā. Lai pārliecinātos, ka ūdens tiks novadīts pareizi, jānovērtē arī teritorijas tuvumā esošā meliorācijas grāvju sistēma.

Savlaicīgi jāsastāda un jāsaskaņo arī būvniecības darbu plāns, kā arī ir jāpievērš uzmanība pašvaldības saistošajiem noteikumiem. Sadarbojoties ar zinošiem savas jomas speciālistiem, par šiem un citiem ar bioloģiskās kanalizācijas ierīkošanu saistītajiem jautājumiem Jums pašiem jādomā nebūs – par to parūpēsies profesionāļu komanda!

Ja ir aktuāla bioloģiskā kanalizācija, ieskatieties uzņēmuma SIA I.V.Grupa mājas lapā www.bio-kanalizacijas.lv, uzziniet atbildes uz Jums interesējošiem jautājumiem un saņemiet labāko piedāvājumu. Uzņēmums SIA I.V.Grupa piedāvā Latvijā ražotas, sertificētas bioloģiskās kanalizācijas sistēmas un to izbūvi. Objekta apsaimniekošana, labākā risinājuma ieteikšana, kā arī tāmes sastādīšana tiek nodrošināta bez maksas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.