BK “Jelgava” izcīna Latvijas čempionu titulu (FOTO)

Basketbola klubs “Jelgava” 10. maijā savās mājās “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas fināla trešajā spēlē uzvarēja “Jēkabpils lūši” ar rezultātu 96:85 (24:23; 23:16; 22:21; 27:25) un ar trešo uzvaru fināla sērijā (3:0) izcīnīja Latvijas čempionu titulu. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts BK “Jelgava” spēlētājs Kristaps Pļavnieks.

Basketbola klubs “Jelgava” pavasarī sarīkoja īstus basketbola svētkus, atdzīvinot basketbola tradīcijas pilsētā un līdz pēdējam centimetram piepildot Jelgavas sporta halles tribīnes. “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas fināla trešajā spēlē jelgavnieki svinēja uzvaru pār BK “Jēkabpils ”ar 96:85 un pēc piecu gadu pārtraukuma tika titulēti par līgas čempioniem. Par fināla vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Kristaps Pļavnieks.

10.maija vakarā jau pusstundu pirms spēles sākuma Jelgavas sporta hallē nebija brīvu vietu, jo “Jelgavas” basketbolisti ar tikšanu finālā un mūsdienīgo basketbola spēles stilu bija ieinteresējuši ne tikai basketbola pazinējus, bet arī lielu daļu Jelgavas BJSS audzēkņu, basketbola dzīvei mazāk pietuvinātus cilvēkus, dāmas, jaunkundzes, omes un opjus. Fināla sērijas trešo maču bija ieradušies skatītāji arī no citām pilsētām.

Spēles pirmajā ceturtdaļā ritēja līdzīga cīņa. Viesi uz brīdi pārņēma vadību ar +5, taču mājinieki atspēlējās un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 24:23. Otrajā ceturtdaļā mūsu vīri vēl nedaudz spēja palielināt pārsvaru – 23:16. Lieliski laukumā darbojās saspēles vadītājs Kristaps Pļavnieks, kurš ne tikai apgādāja partnerus ar lieliskām piespēlēm, bet arī pats guva punktu pēc punkta. Pēc puslaika rezultāts uz tablo vēstīja 47:39.

Trešajā ceturtdaļā “Jēkabpils” spēlētāji laukumā devās ar jaunu sparu metās atspēlēties. Taču šis plāns viesiem neizdevās. Mājinieki pusi no ceturtdaļas sakrātajiem punktiem guva ar tālmetieniem un “Jēkabpils” spēlētājiem nelīdzēja, pat pielietotā zonas aizsardzība. Pēdējā ceturtdaļā BK “Jelgava” vīriem nācās turpināt cīņu bez komandas kapteiņa Jāņa Bērziņa, kurš sakrāja piecas piezīmes un laukuma bija jāpamet. Taču šajā spēles nogrieznī uguņoja Mārtiņš Šteinbergs, kurš salādēja trīs trejačus. Divas minūtes pirms fināla svilpes mača liktenis bija izšķirts un visi skatītāji cēlās kājās ar aplausiem sagaidīja spēles beigas, godinot jaunos Nacionālās basketbola līgas čempionus – BK “Jelgava”. Medaļas basketbolistiem pasniedza Jelgavas valstspilsētas mērs Andris Rāviņš.

Par fināla sērijas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts jelgavnieks Kristaps Pļavnieks, kurš mačā izcēlās ar 23 gūtajiem punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm. K.Pļavnieks saņēma arī apbalvojumu no Latvijas Basketbola savienības kā līgas labākais saspēles vadītājs.

Basketbola klubs “Jelgava” galvenā trenera Gata Justoviča vadībā par čempioniem kļūst pirmo reizi. 2020.gadā komanda izcīnīja bronzas medaļas, bet covid19 pandēmijas laikā, kad BK “Jelgava” regulāro sezonu noslēdza pārliecinoši pirmajā vietā, čempionāts tika pārtraukts. 2017.gadā jelgavnieki pie čempionu titula tika trenera Vara Krūmiņa vadībā.

2021./2022.gada sezonas “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas čempionu BK “Jelgava” sastāvā spēlēja: Armands Ginters, Roberts Pāže, Kristers Vējš, Valdis Miķelsons, Jānis Bērziņš, Mārtiņš Šteinbergs, Armands Seņkāns, Kaspars Neimanis, Andris Justovičs, Edgars Krūmiņš, Salvis Fiļipovs, Rainers Barkans, Kristaps Pļavnieks, Uldis Feldmanis. Galvenais treneris: Gatis Justovičs, treneris: Andis Anškins, ārsts: Liene Brička, direktors: Dins Ušvils.

Teksts: Jānis Tiltiņš