BK “Jelgava” uzvar sīksto Valku un iekļūst ceturtdaļfinālā

Pēc divām ļoti neizteiksmīgām spēlēm astotdaļfinālā, basketbola kluba “Jelgava” basketbolisti veiksmīgi pārvarējuši šo kārtu un sasnieguši “Ramirent” Nacionālās Basketbola līgas ceturtdaļfinālu, kur savu pretiniekus vēl ir jāsagaida.

6.aprīlī jelgavnieki devās tālā izbraukumā, lai aizvadītu pirmo spēli ar “VEF BA Valkā”. Vai tālais ceļš ietekmēju mūsu vīru precizitāte, vai arī mājinieku labi paveiktais mājas darbs, taču izteiktie favorīti BK “Jelgava” dabūja krietni pasvīst un pamocīties, lai jau pirmajā spēlē iekrātu, kaut cik solīdu punktu pārsvaru.

Šajā kārtā uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā. Tā lūk, ar uzvaru kabatā, bet tikai ar 11 punktu pārsvaru (82:71) Jelgavas kluba spēlētāji atgriezās mājās. Pret Valkas komandu rezultatīvākais bija Kristaps Pļavnieks, kurš sakrāja 25 punktus, izpildīja piecas rezultatīvas piespēles un pārtvēra piecas bumbas, bet Armands Ginters un Edgars Krūmiņš pievienoja attiecīgi 13 un 11 punktus.

Jau pēc divām dienām abas vienības atkārtoti tikās Jelgavas sporta hallē. Viesi bija atveduši sev līdzi ne tikai milzīgu cīņas sparu, bet arī pulku skatītāju un fanu, kas noteikti šajā spēlē viņiem palīdzēja. “VEF BA Valkā” atradās vadībā lielāko spēles daļu un trenera Gata Justoviča vadītie vīri spēja pārņemt vadību tikai mača 29.minūtē – 54:53 un spēja novest spēli līdz sekmīgam iznākumam – 72:68. Arī šoreiz komandu uz priekšu vilka pieredzējušais Kristaps Pļavnieks, kurš ar 17 gūtajiem punktiem bija komandas rezultatīvākais spēlētājs. Olimpiskais čempions E.Krūmiņš guva 13 punktus.

BK “Jelgava” ar šīm divām uzvarām pietika, lai uzvarētu kopsummā ar 154:139 un iekļūtu čempionāta ceturtdaļfinālā, kur nonāk līgas astoņas spēcīgākās vienības.