Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Boksu Jelgavā turpina jauna paaudze

Pāvela Maksimova grāmata par boksu Latvijā raisa jaunības atmiņas un diskusijas
Pēdējos gados ar lieliem sportiskajiem panākumiem neizlutinātajā Latvijas boksa vēsturē pasaules čempions Mairis Briedis ir superzvaigzne.
1913. gadā Pēterburgā Jānis Grāve, kas bija 68 kilogramus smags nokautēja fiziski stipru pretinieku, kas svēra 86 kilogramus. Grāve tiek atzīts par pirmo boksa čempionu toreizējā Krievijas impērijā. Savus pretiniekus viņš aicināja uz cīņu, publicējot sludinājumus laikrakstos.
Ar gandrīz simts privātpersonu ziedojumiem, Latvijas Sporta muzeja un divu boksa klubu atbalstu pirms gada iznāca bijušā jelgavnieka agrākā boksa tiesneša un boksera Pāvela Maksimova grāmata “Latvijas boksam 100”.Tajā ir spraigs stāstījums 480 lappušu apjomā, teksts papildināts ar piecsimt fotogrāfijām. Grāmata izdota gan latviešu, gan krievu valodā un pieejama Jelgavas pilsētas bibliotēkā, kā arī pie autora, kurš dzīvo Rīgā. Daudziem boksa veterāniem grāmata silda sirdi, atsauc atmiņā jaunības pārdzīvojumus, draugus un treniņu biedrus. Savukārt Jelgavas boksa leģenda treneris Aleksandrs Knohs par šo grāmatu runāt nevēlas, viņš tajā saskata daudz kļūdu un nepilnību. To netrūkst, arī skatot grāmatu ar teksta redaktora aci.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.