Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Braukšanas atvieglojumu saņemšanai politiski represētās personas aicina noformēt eID karti

2023.gada vasaras tiks mainīta kārtība, kādā notika norēķināšanās par braukšanu reģionālajos maršrutos politiski represētām personām un citām sociālām grupām, kurām pienākas atvieglojumi. No 2023. gada vasaras būs nepieciešama eID karte, politiski represētās personas apliecība vairs nebūs jāuzrāda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir apzināts, ka 60% cilvēku, kuriem pienākas atvieglojumi sabiedriskajā transportā, nemaz nav eID kartes un 17% ir vecā tipa eID kartes, kas nozīmē to,  ka šie cilvēki nākamgad vairs nevarēs iegūt braukšanas maksas atvieglojumus. 

Šobrīd noris kampaņa, lai informētu un skaidrotu, kā jārīkojas.  Kampaņas mērķis ir informēt cilvēkus, kuriem ir iespēja iegūt braukšanas atvieglojumus reģionālajos maršrutos, ka no vasaras ar līdzšinējo apliecību atvieglojumus nevarēs saņemt, tādēļ būs nepieciešama eID karte ar AIF ( autorizēto identifikācijas funkcionalitāti).

Tas nozīmē to, ka šī informācija attiecas gan uz tiem, kuriem vispār nav eID kartes, gan uz tiem kuriem eID  karte ir izsniegta laika posmā no 2019. gada 2. septembra līdz 2021.  gada 27. decembrim, jo šajās kartēs ir nepieciešams aktivizēt eID kartes funkcionalitāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiem, kuriem kartes izsniegtas pirms 2019.gada 2.septembra, jāgādā jauna eID karte, bet tiem, kuriem no 2019.gada 2.septembra līdz 2021.g. 27. decembrim, – jādodas uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) un jāaktivizē savas kartes.

Tiem, kuriem kartes izdotas pēc 2021.gada 27. decembra, nav jādara nekas, jo tajās kartēs jau iestrādāda identifikācija.

Politiski represētās personas aicinātas neatstāt uz pēdējo brīdi un savlaicīgi doties uz tuvāko PMLP, lai aktivizētu savas ID kartes funcionalitāti vai saņemtu jaunu, informē Latvijas Politiski represēto apvienības (LPRA) sekretāre Dagnija Liepiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.