Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Brīdina par iedzīvotāju parādu par apkuri turpmāku palielināšanos Jelgavas novadā

Aizvadītajā nedēļā notikušajā Jelgavas novada domes sēdē pašvaldības deputāti brīdināti, ka sagaidāma iedzīvotāju parādu par apkuri palielināšanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības siltumapgādes uzņēmuma “Ozolnieku KSDU” siltumapgādes vadītāja Agate Kļaviņa informēja, ka kopējais iedzīvotāju parāds par siltumapgādi, neskaitot juridiskās personas, SIA “Jelgavas novada KU” apkalpotajā teritorijā ir sasniedzis apmēram 90 000 eiro.

Savukārt iedzīvotāju parāds par apkuri SIA “Ozolnieku KSDU” esot aptuveni 47 000 eiro.

Kļaviņa prognozēja, ka iedzīvotāju parāda apmērs turpinās pieaugt. Turklāt, esot jāņem vērā, ka sagaidāma tālāka apkures tarifu paaugstināšanās. Piemēram, no 1.marta varētu tikt paaugstināti tarifi Ozolniekos. Savukārt no februāra kāpumu savos apkures rēķinos ieraudzīs Kalnciema iedzīvotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, lai samazinātu apkures izmaksas, visam Jelgavas novadam siltumapgādes pakalpojumus sniegs SIA “Ozolnieku KSDU”, lēma Jelgavas novada dome.

Līgums par pakalpojumu sniegšanu visā Jelgavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā ar pašvaldības kapitālsabiedrību “Ozolnieku KSDU” tiks slēgts uz desmit gadiem.

Šāds lēmums bija nepieciešams, jo siltumapgādes uzņēmumiem jāslēdz līgums par dabasgāzes piegādi. Ja šos līgumus slēgs atsevišķi “Ozolnieku KSDU” un SIA “Jelgavas novada KU”, tad dabasgāzes izmaksas pieaugs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veicot vienotu iepirkumu un slēdzot līgumu par kopējo dabasgāzes iepirkumu, “Ozolnieku KSDU” ir iespēja pēc apjoma kvalificēties citā piegādātāju grupā, tādējādi ietaupot uz gāzes pārvades izmaksām aptuveni 38 000 eiro.

Kā ziņots, pagājušā gada rudenī Jelgavas novada Ozolniekos, Ānē un Brankās būtiski pieauga siltumenerģijas tarifi, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

Brankās siltumenerģijas ražošanas, pārvaldes, sadales un tirdzniecības tarifs palielinājās no 49,52 eiro par megavatstundu (MWh) līdz 97,46 eiro par MWh, kas ir par teju 97% vairāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ānē palielinājums bija nedaudz mazāks, sasniedzot 95%. Proti, tarifs ir 101,93 eiro par MWh iepriekšējo 52,24 eiro par MWh vietā.

Tarifa pieaugums Ozolniekos bija no 56,52 eiro par MWh līdz 76,35 eiro par MWh.

Kā liecina informācija “Firmas.lv”, “Ozolnieku KSDU” 2020.gadā strādāja ar 1,861 miljona eiro apgrozījumu un 80 942 eiro zaudējumiem. Uzņēmums pieder Jelgavas novada pašvaldībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Tikai absolūts malēnietis vai muļķis var lepoties, kā ietaupījis 38 tūkstošus uz gāzes pārvades izmaksām, taču tāpēc iedzīvotājiem tagad būs jāpārmaksā par gāzi jau pusmiljons.
    Jo līdz janvārim tie maksāja par gāzi 52€, bet februārī jau pirks par 95€. Un kurš liedza noslēgt gāzes līgumu uz 2gadiem par 35€ jau septembrī?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.