Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Brīvdabas izstādē – Jelgavas nākotnes vīzijas “Mansarda” audzēkņu acīm

Ceturtdien, 20. oktobrī, pulksten 16 notiks Jelgavas mākslas studijas “Mansards” mākslas un dizaina nodaļas audzēkņu darbu izstādes “Jelgavas valstspilsētas nākotnes vīzijas” atklāšana Brīvdabas mākslas galerijā pie Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Akadēmijas ielā 26, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta studijas vadītājs mākslinieks Raitis Junkers, sākumā tika meklēta ideja – kāda Jelgava varētu izskatīties pēc simts, diviem simtiem un vairāk gadiem: “Vispirms katrs audzēknis zīmēja vairākas ideju skices. No tām izvēlāmies labāko, tad tapa darba zīmējums un krāsu skice, un beigās noslēguma darbs.”

Šī ir jau ceturtā tematiskā brīvdabas izstāde, kuras skatītājiem tiek parādītas ik pa diviem trijiem gadiem. Iepriekšējā bija “Senā Jelgava”, kur studijas audzēkņi iedvesmu guva no senajām pastkartēm, bet pirms tās Jelgavas pilsētas ainavas un pirmā – ieskaņas izstāde.

“Mansarda”Mākslas un dizaina nodaļā mācās 10 līdz 16 gadu veci jaunieši. Izstādē “Jelgavas valstspilsētas nākotnes vīzijas”ir apskatāmi 30 darbi – katram audzēknim viens. Lai košos un stilistiski daudzveidīgos oriģināldarbus nevarētu sabojāt mainīgie laika apstākļi, tie ir pārfotografēti un eksponēšanai brīvdabā izdrukāti orģinālajā lielumā.

Foto: Raitis Junkers

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.