Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Brīvības stafetes” atkal atgriežas pilsētā (FOTO)

Pandēmijas izraisītie ierobežojumi divus gadus neļāva aizvadīt tradicionālo skolēnu skrējienu “Brīvības stafetes”, kurš beidzot atgriezās pilsētā, un tajā piedalījās vairāk nekā 30 komandas.

4. maija “Brīvības stafetēs” četras uzvaras izcīna Jelgavas Valsts ģimnāzija

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc divu gadu pārtraukuma Jelgavas centrā vairāk nekā 30 pilsētas skolu un citu interesentu komandu devās aptuveni 1,5 km garā “Brīvības stafetē”. Uzvarētājiem tiekot noskaidrotiem piecās grupās, ar izcīnītiem četriem kausiem komplektā ar zelta godalgām labākā izrādījās Jelgavas Valsts ģimnāzija, savukārt medaļu skaita ziņā ražīgākā bija Jelgavas 4. vidusskola, kura uz goda pjedestāla kāpa septiņas reizes.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā notikušajās sacensībās starta šāvienu deva Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Katru komandu veidoja astoņi dalībnieki, un katrā no grupām pirmās startēja meitenes un pēc tam zēni. Pirmie trasē devās 6.-7. klases (2008.-2009.g. dz.g.) skolēni, vislabāk veicoties Jelgavas 4. vidusskolai, kas tika pie pirmās un otrās vietas:

Meitenes

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. vieta – Jelgavas 4. vidusskola

2. vieta – Jelgavas 4. sākumskola

3. vieta – Jelgavas Centra pamatskola

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zēni

1. vieta – Jelgavas Valsts ģimnāzija

2. vieta – Jelgavas 4. vidusskola

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. vieta – Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola

Turpinājumā uz starta līnijas stājās 4.–5. klases (2010.–2011. dz.g.) skolēni, kuri, atšķirībā no pārējo skolu grupām, startēja jauktajās komandās, proti, četras meitenes un tikpat zēni. Arī šeit pārākā bija Jelgavas 4. vidusskola:

1. vieta – Jelgavas 4. vidusskola

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. vieta – Jelgavas Centra pamatskola

3. vieta – Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola

Kā nākamie stafetes skrējienu aizvadīja 8.–9. klases (2006.–2007. dz.g.) skolēni, izteikti dominējot Jelgavas Valsts ģimnāzijai – zelta pozīcijā finišēja kā šīs skolas meitenes, tā arī zēni. Interesanti, ka pirmo trīs vietu izvietojums abiem dzimumiem bija identisks:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meitenes un zēni

1. vieta – Jelgavas Valsts ģimnāzija

2. vieta – Jelgavas 4. vidusskola

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. vieta – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija

Ļoti sīva cīņa norisinājās starp vidusskolas klašu (2002.–2005. dz.g.) komandām. Jelgavas Valsts ģimnāzijas jaunietes, iedvesmojoties no savas skolas veikuma vienu grupu zemāk, uzvarēja arī šajā skrējienā, savukārt vīrieša dzimuma pārstāvētajā grupā pirmo un vienīgo zelta godalgu šajās sacensībās izcīnīja Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skrējēji:

Jaunietes

1. vieta – Jelgavas Valsts ģimnāzija

2. vieta – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija

3. vieta – Jelgavas 4. vidusskolas

Jaunieši

1. vieta – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija

2. vieta – Jelgavas Tehnikums

3. vieta – Jelgavas 4. vidusskola

Stafetes skrējienā ierasti var piedalīties ne tikai Jelgavas skolu komandas, bet arī pilsētas iedzīvotāji un viesi, startējot vispārējā grupā bez vecuma ierobežojuma. Komandā jābūt astoņiem dalībniekiem, no kuriem vismaz divas ir sievietes. Šogad šajā grupā startēja sešas komandas, kas ir vairāk nekā bijis iepriekš. Divas komandas izveidoja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni un viesi no Igaunijas, Portugāles un Islandes, kuri šobrīd ieradušies Tehnoloģiju vidusskolā starptautiska projekta “We only have one planet” gaitā. Sastādot nopietnu konkurenci pārējām komandām, stafetē skrēja arī Jelgavas Sporta servisa centra audzēkņi un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlēti. Viņi savā starpā arī sadalīja pirmās divas pozīcijas:

1. vieta – “SSC/Jelgavas tehnikums”

2. vieta – “BJSS vieglatlēti”

3. vieta – “Tehnikums 2”

Kā norādīts organizatoru Jelgavas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” mājaslapā, Brīvības stafešu mērķis ir popularizēt skriešanu un citas fiziskās aktivitātes kā personīgās brīvības izpausmi, kā arī veicināt iedzīvotāju valstiskās apziņas un patriotisma nostiprināšanos. Skrējiens notika pa Lielo ielu. Stafetes etapi: Uzvaras iela–Katoļu iela, Katoļu iela–Pasta iela, Pasta iela–Mātera iela, Mātera iela–Pētera iela, Pētera iela–Mātera iela, Mātera iela–Pasta iela, Pasta iela–Katoļu iela, Katoļu iela–Uzvaras iela. 

Stafetes godalgoto vietu ieguvēju apbalvošana notika Hercoga Jēkaba laukumā. Pēc “Brīvības stafešu” labāko dalībnieku sveikšanas tika suminātas arī “Sporta servisa centra” rīkotās iniciatīvas “Pavasara vēstneši” trīs labākās komandas un pārsteiguma balvu ieguvēji – pa vienam no katras komandas (pavisam “Pavasara vēstnešos” piedalījās piecas komandas).

Teksts: Tomass Neuss-Lucs

Foto: Ruslans Antropovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.