Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Brīvprātīgajiem valsts aizsardzības dienestā nodrošinās bezmaksas studijas valsts augstskolās un koledžās

Latvijas pilsoņi, kas brīvprātīgi pieteikušies valsts aizsardzības dienestā (VAD) un to pabeiguši un, kuri atbilst studiju programmas uzņemšanas noteikumiem, studijas koledžas un bakalaura līmeņa studiju programmās tiks finansētas no valsts budžeta līdzekļiem. To paredz vakar, 21. novembrī, Ministru kabineta sēdē pieņemti grozījumi saistībā ar uzņemšanu studiju programmās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pretendētu uz no valsts budžeta finansētajām studiju vietām bez paredzētās konkursa kārtības, VAD brīvprātīgi pabeigušai personai jāreģistrējas studijām valsts augstskolā vai koledžā ne vēlāk kā divu gadu laikā pēc dienesta termiņa beigām un atvaļināšanas rezervē. Reģistrējoties studijām, iesniegumam jāpievieno izziņa, kas apliecina brīvprātīgu pieteikšanos VAD un atvaļināšanu rezervē, beidzoties dienesta termiņam.

No valsts budžeta finansē tās studiju vietas, kurās uzņemtās personas ir sekmīgas, bez akadēmiskajiem parādiem. Šīs prasības neizpildes gadījumā personai tiesības uz valsts finansētu studiju vietu atbilstoši valsts augstskolas vai koledžas iekšējiem noteikumiem var tikt atņemtas. Persona var atkārtoti pretendēt uz šādu studiju vietu atbilstoši valsts augstskolas vai koledžas iekšējiem normatīvajiem aktiem.

Ministru kabineta noteikumu grozījumi “Noteikumi par prasībām, kritērijiem un kārtību uzņemšanai studiju programmās” pieejams Ministru kabineta tīmekļvietnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziņu sagatavoja Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļa

Foto: Gatis Indrēvics, Aizsardzības ministrija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.