Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Cilvēki ar invaliditāti aicināti vērtēt kultūras un mākslas vides pieejamību

Organizācija “Colorize” kopā ar Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizāciju “Sustento” aicina cilvēkus ar invaliditāti ierasties uz kopīgu tikšanos šodien pulksten 12 “Sustento” telpās Elizabetes ielā 57, Rīgā, lai vērtētu kultūras un mākslas vides pieejamību, informēja “Colorize”. Pieteikšanās pie Lības Bērziņas – berzina.liba@gmail.com vai 28649014. Telpas ir pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šiem cilvēkiem jeb “kultūras aģentiem” būs iespēja šoziem apmeklēt dažādus kultūras un mākslas notikumus, lai novērtētu vides pieejamību cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti un sniegtu savu recenziju par pieredzi. Tāpat būs iespēja darboties pie citiem projektiem, lai veicinātu ikvienam pieejamu mākslu un kultūru.

Organizācijas norāda, ka Latvijā vien 7% no sabiedriskajām telpām ir pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Viens no biežām sastopamajiem aizspriedumiem ir, ka “cilvēki ar invaliditāti jau tāpat nedodas uz kultūras notikumiem”, kas daļēji ir taisnība, jo cilvēki ar dažādiem ierobežojumiem ir jau pieraduši, ka māksla un kultūra nav viņiem pieejama. Tādēļ ar šo iniciatīvu organizācijas vēlas veicināt cilvēku ar invaliditāti iesaisti kultūrā un dot iespēju plašākai sabiedrībai ieskatīties, kā ir baudīt kultūras notikumus, ja esi ratiņkrēslā, ar redzes, dzirdes vai garīga rakstura traucējumiem.

“Colorize” ir vienīgā organizācija Latvijā, kas specializējas tieši iekļaujošas mākslas un kultūras vides veicināšanā. Savukārt “Sustento” strādā cilvēku ar invaliditāti interešu aizstāvībā un vieno cilvēku ar invaliditāti organizācijas Latvijā.

Foto: “Colorize”

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.