Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Country Bauska” festivāla norise arī šajā gadā nav iespējama

“Country Bauska” festivāla organizatori nolēmuši atcelt 2022. gada festivālu. Lēmums pieņemts, ņemot vērā situāciju, kas izveidojusies pēc divus gadus ilgstošās pandēmijas un tai sekojošajiem ierobežojumiem, kā arī festivāla sadarbības partneru nostājas par notiekošo Ukrainā. Tādējādi festivāls tiek atcelts jau trešo gadu pēc kārtas, informē pasākuma rīkotāju pārstāve Gita Sauka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sekojot līdzi notiekošajam un situācijai pasaulē, festivāla organizatori saskārušies ar sarežģījumiem pasākuma organizēšanas ietvaros. Festivāls ilgojas pēc saviem klausītajiem un krāšņas kantrī mūzikas programmas, un organizatori sola atgriezties citos pasākumos, kad situācija pasaulē būs stabilāka, un iederīgi baudīt krāšņus un piesātinātus kantrī mūzikas pasākumus.

“Situācija pulcēšanās ierobežojumu ziņā ir uzlabojusies, un kļuvis iespējams rīkot lielus pasākumus, atgriežoties pie lieliskajiem kultūras pasākumiem Latvijā. Protams, esmu priecīgs, ka viss ir nokārtojies šajā ziņā, bet vienām lietām beidzoties, sākušās pavisam citas – šausmīgi notikumi Ukrainā. Tas ietekmē mūs visus, arī mūsu pasākumu – pirmkārt, tā ir finanšu situācija, kur ar sadarbības partneriem esam daudz diskutējuši un sapratuši, ka plānotās sadarbības šogad nebūs iespējamas, jo prioritāte šajā gādā nav izklaide, un es viņus ļoti labi saprotu.

Otrkārt, mūsu uzaicinātie viesmākslinieki šauboties par savu drošību nevēlas braukt uz Eiropu, lai uzstātos mūsu pasākumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Treškārt, redzot kā norisinās biļešu iepriekš pārdošana, neredzam, ka līdz aprīļa beigām būsim jau tik spēcīgi, ka vārēsim pasākumu noorganizēt augstā līmenī. Tas viss kopumā mums arī šovasar liedz organizēt festivālu, kura ietvaros bija plānota ne tikai ļoti krāšņa mūzikas programma, bet arī virkne citu aktivitāšu,” skaidro viens no festivāla producentiem Mārtiņš Jātnieks Borkovskis.

“Esmu pārliecinājies, ka Latvijā ir uzticīgi kantrīmūzikas draugi, tāpēc nenokārsim galvu un raudzīsimies nākotnē. Esam atvērti idejām un aicinām ik vienu entuziastu pievienoties mums palīgos, sazinoties, lai nākamajā gadā sarīkotu lielisku pasākumu, ” piebilst producents.

Festivāla producents Uldis Ozoliņš uzsver, ka festivālam būtu jānotiek visaugstākajā līmenī, kā tas ierasts līdz šim. “Diemžēl šajos apstākļos nav iespējams to izdarīt. Arī mūsu aizokeāna viesmākslinieki šovasar atcēluši visus Eiropas koncertus. Mēs ceram, ka pēc gada tas būs iespējams. Mēs atceļam šo pasākumu, bet sākam darbu pie tā, lai 2023. gadā pasākums norisinātos pilnā apmērā, divu dienu garumā,” tā U. Ozoliņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022. gadā “Country Bauska” festivāls būtu norisinājies jau 22. reizi. Tajā bija paredzēts dzirdēt tādus mūziķus kā Jessica Lynn (ASV), Doug Adkins (ASV), Creedence Tribute (LT), Shota Adamashvili (GE), kā arī tādus Latvijā iemīļotos māksliniekus kā “Klaidonis”, “Dakota”, “Sestā Jūdze”, “The Rolltones”, un citus.

Festivāla norise pārcelta uz 2023. gada vasaru, kad situācija pasaulē būs stabilizējusies, un atkal būs iespēja kuplā pulkā svinēt kantrīmūzikas svētkus un baudīt amerikāniskās kantrīmūzikas žanra vēsmas tepat Bauskā.

Mēneša laikā plānots atgriezt naudu visiem apmeklētājiem, kas iegādājušies biļetes uz 22. kantrī mūzikas festivālu Bauskā.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.