Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Covid-19 pacientiem pārprofilēto gultu visaugstākā noslodze arī Jelgavas un Ģintermuižas slimnīcās

Covid-19 pacientiem pārprofilēto gultu noslodze visaugstākā ir Vidzemes, Stradiņa, Jelgavas un Ģintermuižas slimnīcās, liecina Veselības ministrijas (VM) valdības sēdei apkopotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Vidzemes slimnīca” ir aizņemti 87% Covid-19 pārprofilēto gultu, kā arī 33% intensīvās terapijas gultu. VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca” aizņemti 86% pārprofilēto Covid-19, kā arī 93% intensīvās terapijas gultu.

Augsta gultu noslodze ir arī SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca”, kur aizņemti 82% pārprofilēto gultu, kā arī 61% intensīvās terapijas gultu. 80% pārprofilēto gultu ir aizņemti arī slimnīcā “Ģintermuiža”.

Nedēļas laikā par 8% palielināts pacientiem pieejamo Covid-19 gultu skaits – no 874 uz 1030 gultām. Pagājušajā nedēļā ir novērojams palielinājums kopējai Covid-19 pacientu gultu noslodzei. Nedēļas sākumā bija aizņemti 60% gultu, kamēr nedēļu iepriekš – 57% gultu. Nedēļas laikā nedaudz ir samazinājusies intensīvās terapijas gultu noslodze. Nedēļas sākumā ir aizņemts 51% no intensīvās terapijas gultām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā 21 Neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcā brīvi bija 25% gultu, kas ir par trīs procentpunktiem mazāk nekā pirms nedēļas. No kopējā gultu skaita 9% aizņēma Covid-19 pacienti, kamēr 66% gultu bija aizņemtas ar pārējo slimību pacientiem. Savukārt intensīvās terapijas gultu noslodze šajās slimnīcās pagājušajā nedēļā ir palielinājusies, sasniedzot 67% noslodzi.

Pēdējās nedēļas laikā terapijas gultu skaits samazinājies no 2166 uz 2156, no kurām ir aizņemti 82%. Novērojams terapeitisko gultu noslodzes pieaugums Rīgas, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes plānošanas reģionā, kur noslogojums pārsniedz 80%.

Kā vēstīts, svētdien Latvijas slimnīcās ievietoti 60 Covid-19 pacienti, savukārt desmit sasirgušie izrakstīti, kopējam pacientu skaitam stacionāros pieaugot no 616 līdz 658 pacientiem, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No stacionētajiem pacientiem 576 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, savukārt 82 – ar smagu slimības gaitu.

Teksts: LETA

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.