Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

CSDD ziemas sezonā deviņās pilsētās organizēs bezmaksas ziemas braukšanas konsultācijas

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ziemas sezonā Rīgā, Jelgavā, Siguldā, Valmierā, Rēzeknē, Daugavpilī, Madonā, Talsos un Liepājā organizēs bezmaksas ziemas braukšanas konsultācijas, informēja CSDD pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā Latvijā ir iestājusies ziema, ceļi ir kļuvuši slideni, līdz ar to drošas braukšanas eksperti aicina autovadītājus pārslēgt savu domāšanu uz ziemas režīmu. CSDD norāda, ka, mainoties laikapstākļiem, ir jāmainās arī autovadītāju domāšanai, un jāapzinās, ka transportlīdzeklis ziemas apstākļos un uz slidena ceļa uzvedīsies citādi nekā vasarā.

Lai uzlabotu un pilnveidotu autovadītāju prasmes vadīt auto ziemas apstākļos CSDD aicina autovadītājus pieteikties bezmaksas ziemas braukšanas konsultācijām. Konsultācijas tiks sāktas Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē piektdien, 2.decembrī. 

Rīgā, no 2.decembra līdz 4.decembrim un no 8.decembra līdz 11.decembrim katru dienu būs pieejami trīs nodarbību laiki, kad interesenti varēs piedalīties bezmaksas ziemas braukšanas konsultācijā pēc iepriekšēja pieraksta. Nodarbības notiks darbadienās pulksten 14, 16 un 18, bet brīvdienās pulksten 11, 13 un 15.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikšanās nodarbībām Rīgā, Biķernieku trasē, zvanot pa tālruni – 20777222. Pieteikšanās darba dienās no pulksten 9 līdz 17. Pasākums paredzēts fiziskām personām un iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta.

Vienas nodarbības laiks ir viena stunda un 30 minūtes.

Nodarbībā drīkst piedalīties jebkurš autovadītājs ar savu transportlīdzekli, kas aprīkots ar ziemas riepām ar derīgu tehnisko apskati un obligāto civiltiesisko apdrošināšanu. Vēlams uz nodarbību ierasties ērtos, braukšanai atbilstošos apavos un siltā apģērbā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodarbību dalībniekiem tiks skaidroti drošas braukšanas pamatnosacījumi, veidota izpratne par bremzēšanas ceļa garumu, tā ietekmējošiem faktoriem ziemas apstākļos, par šķēršļu apbraukšanu un par to, kā izvairīties no sadursmes, ja bremzēšanas ceļš ir nepietiekams. Tāpat interesentiem individuāli tiks sniegts skaidrojums par auto riepu stāvokli un to izvēli atbilstoši ikdienas braukšanai ziemas apstākļos.

Konsultācijas ziemas apstākļos CSDD autovadītājiem nodrošina kopš 2015.gada un šajā laikā individuālās braukšanas prasmes uzlabojuši vairāk nekā 5000 autovadītāju. Konsultācijas autobraucējiem tiek nodrošinātas bez maksas un tās tiek finansētas no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.