Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Cukura ielas biedrība vēršas pie deputātiem un draud ar prokuratūru

Kaut arī jautājums par to, ko vajadzētu būvēt vai nebūvēt pie Lielupes labā krasta promenādes Cukura ielā 2, ir jau piecas reizes skatīts tiesās (Latvijas Republikas Augstāko tiesu ieskaitot), strīdi par šo zemesgabalu nav beigušies. Problēmas pamatā ir fakts, ka 2015. gadā dažu mēnešu laikā Jelgavas pilsētas dome, apvienojot vairākus pašvaldības zemesgabalus un veicot virkni darījumu, izveidoja īpašumu 35 610 kvadrātmetru platībā ar adresi Cukura ielā 2, kas galu galā pieder privātuzņēmumam SIA “Auras centrs”. Uzņēmums līdz 2020. gadam šajā vietā attīstīja lielveikala “Depo” projekta ideju. Piecas reizes tiesa ir lēmusi, ka lielveikals šajā vietā neiederas. Zemesgabala privātīpašnieks “Auras centrs” lielveikala vietā vēlas būvēt “mūsdienīgu tirdzniecības, pakalpojumu un izklaides kompleksu”.

Sabiedrībai sevišķi nepieņemama ir ideja Rīgas ielas posmā starp Lielupes tiltu un krustojumu ar Brīvības bulvāri izveidot rotācijas apli.

Pašvaldība ir devusi SIA “Auras centrs” divus gadus, lai detālplānojumu uzlabotu. Jāpiebilst, ka februārī “Auras centra” pārstāvis Uldis Sproga “Ziņām” teica, ka uzņēmums pagaidām ar to nesteidzas. Situācija rada bažas Cukura ielas iedzīvotājiem, kas ir apvienojušies biedrībā “Lielupes parka un skvēra saglabāšana Cukura iela 2, Jelgavā”.

“Ziņas” noskaidroja, ka šā gada 25. martā biedrība vērsās pie visiem piecpadsmit Jelgavas valstspilsētas domes deputātiem ar lūgumu atcelt pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes 2015. gada lēmumu, kas atļāva pašvaldībai divos etapos veikt Lielupes labā krasta zemesgabala privatizāciju 29 384 kvadrātmetru platībā (starp Rīgas, Cukura ielu un Lielupes krastu). Turklāt biedrības vēstulē uzsvērts, ka šī pašvaldības zemes privatizācija tika veikta bez sabiedriskās apspriešanas, proti, Cukura ielas iedzīvotājiem nebija iespējas izteikt savu viedokli. Risinājums biedrības ieskatā būtu pašvaldībai apmainīt “Auras centram” piederošo zemesgabalu Cukura ielā 2 ar kādu citu līdzvērtīgu citviet.

“Auras centram” piederošā zemes platība Cukura ielā 2 ir 36 610, nevis 29 384 kvadrātmetri, ko biedrība atzīst par nelikumīgi privatizētiem. Turpretī 6226 kvadrātmetrus, kas agrāk bija privātā zeme, biedrība atzīst par likumīgi privatizētiem. Agrāk pašvaldībai piederējušais 29 384 kvadrātmetru lielais zemesgabals, pēc biedrības domām, ir pietiekams, lai tur izveidotu parku, kur atrastos neliela estrāde un varētu pulcēties dažādu paaudžu ļaudis.

Biedrība pastāv uz tiesībām ar savu prasību ne tikai iepazīstināt deputātus, bet arī vērsties tiesībsargājošajās iestādes, jo “šai rīcībai nav iestājies kriminālpārkāpuma noilgums”. Šādai rīcībai ir precedents galvaspilsētā, kad Rīgas dome 6. martā atzina par spēku zaudējušu lēmumu par 22 zemesgabalu privatizāciju pie lidostas, atjaunojot īpašumtiesības uz zemi. Tagadējā Rīgas dome paziņoja, ka zemes nodošana privatizācijai 2012. gadā nav notikusi tiesiski.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.