Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

CVK aicina pieteikties darbam 14.Saeimas vēlēšanu iecirkņos

Jūlijā un augustā pašvaldībās iespējams pieteikties darbam 14.Saeimas vēlēšanu iecirkņos, aģentūru LETA informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Krastiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par darbu vēlēšanu iecirknī paredzēta arī samaksa, kas atkarīga no nostrādāto darba stundu skaita. Atlīdzības likme pirms nodokļu nomaksas (bruto) par vienu darbu stundu vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājam plānota no 7,78 eiro, komisijas sekretāram – no septiņiem eiro, bet komisijas loceklim – no sešiem eiro. Paredzēta arī kompensācija ēdināšanas izdevumiem vēlēšanu dienā – astoņi eiro.

CVK savā mājaslapā “cvk.lv” ir apkopojusi pašvaldību vēlēšanu komisiju noteiktos pieteikumu iesniegšanas termiņus, tāpat vietnē ir pieejama pieteikuma veidlapa un informācija par pieteikumu vietu. Pieteikums darbam vēlēšanu iecirknī jāiesniedz attiecīgajā pašvaldības vēlēšanu komisijā tās noteiktajā termiņā.

Tiesības pieteikt pārstāvjus iecirkņa komisijā ir vēlētāju grupai, ko veido ne mazāk kā desmit vēlētāju, partijām vai partiju apvienībām, kā arī attiecīgās pašvaldības vēlēšanu komisijas locekļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju, kurš prot latviešu valodu un kuram ir vismaz vidējā izglītība. Par iecirkņa komisijas locekli nedrīkst pieteikt deputātus, deputātu kandidātus vai 14.Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstu iesniedzējus, kā arī viena un tā pati persona nedrīkst vienlaikus strādāt vairākās vēlēšanu komisijās.

Vēlēšanu iecirkņa komisijas galvenajos pienākumos ietilpst iekārtot vēlēšanu iecirkni, organizēt balsošanas procesu, tostarp nodrošināt balsošanu vēlētāja atrašanās vietā, veikt balsu skaitīšanu. Tāpat svarīgs uzdevums ir uzraudzīt, lai ikviens vēlētājs varētu nobalsot brīvi un netraucēti. Gatavojoties 14.Saeimas vēlēšanām, iecirkņa komisijām tiks nodrošinātas apmācības un informatīvie materiāli, lai sagatavotos darbam.

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks 1.oktobrī, sestdienā, no pulksten 7 līdz pulksten 20. Visā Latvijā 66 vēlēšanu iecirkņos būs iespēja nodot balsi glabāšanā dažas dienas pirms vēlēšanu dienas – pirmdien, 26.septembrī, ceturtdien 29.septembrī, un piektdien, 30.septembrī, dažas stundas dienā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.