Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dabas aizsardzības pārvalde laiž klajā īsfilmu sēriju “Vecās Piepes stāsti” 

Dabas aizsardzības pārvalde projektā LatViaNature sagatavojusi 10 īsfilmu sēriju par bioloģiski vērtīgu mežu – “Vecās Piepes stāsti” –, kas balstīti zinātniskos datos un vadošo dabas ekspertu zināšanās un viedās Piepes balsī būs saprotami ikvienam. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vecā Piepe ir veca, dabiska, bioloģiski vērtīga meža balss, caur kuras stāstiem tiek atklāts visa meža stāsts – kā tas veidojies, kāda ir tā uzbūve, kādi ir tā iemītnieki un viņu savstarpējās attiecības, kā mežs jūtas, un kā tas raugās uz mūsu – cilvēku – veiktajām darbībām. Šis ir neierasts un aizraujošs formāts, kā runāt par dabu – dinamiski stāsti, kas piesaista uzmanību ar atraktīviem personāžiem un humoru. Sarežģītie bioloģiski vērtīgas ekosistēmas aspekti parādīti vienkārši un saprotami, vienlaikus nepazaudējot zinātnisko pamatojumu. Īsfilmu izstrādē piedalījušies Dabas aizsardzības pārvaldes vadošie dabas eksperti,” saka Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs Andris Širovs.  

Dabas aizsardzības pārvalde aicina izglītības iestādes izmantot “Vecās Piepes stāstus” kā palīgmateriālus mācību procesā, aizraujošā veidā veicinot izpratni par savienoto dzīvības tīklu mežā. 

Īsfilmu sērija brīvi pieejama šeit: https://latvianature.daba.gov.lv/vecas-piepes-stasti/  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sērijā ir desmit īsfilmas, katra apmēram divas minūtes gara, par noderīgām tēmām: 

  • “Savienotā dzīve”: par meža savienoto dzīvi un lielo dzīvības tīklu – bioloģiski vērtīga meža ekosistēmu;
  • “Kas ir mežs?”: par to, kas veido mežu, par meža uzbūvi; 
  • “Sākums”: par to, kā veidojas mežs un cik ilgs laiks tam nepieciešams; 
  • “Lielie”: par meža grandiem – lielajiem kokiem un to nozīmi meža ekosistēmā;
  • “Mazie”: par kukaiņiem, ķērpjiem, sūnām, sēnēm, baktērijām un citiem meža “mazajiem”;
  • “Kritušie”: par kritušo koku nozīmi un  neaizvietojamo vietu bioloģiski daudzveidīgā meža ekosistēmā; 
  • “Ritms”: par norisēm mežā gada garumā;  
  • “Cilvēks”: par cilvēka ietekmi uz mežu un līdzsvarotu līdzāspastāvēšanu; 
  • “Šaha dēlītis”: par mežu fragmentāciju un tās ietekmi uz bioloģisko daudzveidību;
  • “Mežs pēc 100 gadiem”: kā attīstīsies mežs. 

“Vecās Piepes stāsti” veidoti sadarbībā ar aģentūru “WKND”, kas ar savu asprātīgo redzējumu zinātnisku informāciju pārveidojusi atraktīvā, sociāliem tīkliem piemērotā un uzmanību piesaistošā formā. Filmas scenāriju veidojusi Liene Brizga-Kalniņa, filmu veidošanā piedalījušies Dabas aizsardzības pārvaldes projekta LatViaNature eksperti – Linda Uzule, Sandra Ikauniece, Ivars Leimanis, Ģirts Baranovskis, Ieva Saleniece, Anda Zakenfelde. 

Īsfilmas “Vecās Piepes stāsti” veidotas Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotajā LIFE programmas projektā LatViaNature, kurā iesaistījušies 10 partneri –  Vides  aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte un Vidzemes Augstskola, kā arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, AS “Latvijas valsts meži”, Latvijas Dabas fonds un Pasaules Dabas Fonds. Vairāk: LatViaNature.daba.gov.lv 

Foto: Dabas aizsardzības pārvalde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.