Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dabas atmodas bērni

Aprīlis ir mēnesis, kad daba modusies, katru dienu ar savu krāšņumu mūs priecē arvien jauni un jauni ziedi, zemi klāj zili, balti vai dzelteni paklāji.
Dzimšanas dienas šajā dabas atmodas mēnesī svinēt ir īpaši. Daudzi pavasara bērni savu vārdu ierakstījuši vēsturē. Šodien par dažiem aprīļa jubilāriem, kuri bijuši saistīti ar Jelgavu.
Baltijas vācu rakstniecei un dzejniecei Ģertrūdei fon den Brinkenai – 130
Viena no ievērojamākajām vācbaltiešu rakstniecēm, liriķēm un romānu autorēm Ģertrūde fon den Brinkena dzimusi barona Maksimiliāna fon den Brinkena un viņa sievas Luīzes ģimenē. Agrīnās bērnības gadi saistīti ar Briņķpedvāles muižu un Jaunpagastu, kur viņu un vecāko, no dzimšanas slimīgo māsu Margarēti izglītoja mājskolotāji un skolotājas, savukārt vakaros priekšā tika lasīta gan vācu, gan arī krievu literatūra.
Vēlāk vecāki pārdeva Jaunpagastu kādai biedrībai un pārcēlās uz guberņas galvaspilsētu Jelgavu, kur Ģertrūde mācījās privātā ģimnāzijā. Šajā laikā vecāki oficiāli šķīra laulību, cenšoties izvairīties no finansiāliem zaudējumiem, kurus radīja tēva atkarība no morfija. Jelgavā ģimene dzīvoja divās atsevišķās mājās, taču tēvs līdz pat savai nāvei regulāri apmeklēja ģimeni.
Ģertrūde beidza privāto vācu skolu, vēlāk studēja Rīgā un Tērbatā. Šeit Ģertrūde piedzīvo pirmo mīlestību, un tās pārdzīvojumu iespaidā 19 gadu vecumā iznāca viņas pirmais dzejoļu krājums “Kas tumsu nepazīst” .

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.