Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dārzeņu sēklu ievešanai Latvijā no valstīm ārpus ES turpmāk būs nepieciešams fitosanitārais sertifikāts

Dārzeņu sēklu ievešanai Latvijā no valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES) turpmāk būs nepieciešams fitosanitārais sertifikāts, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valdība šodien apstiprinājusi ZM sagatavotos grozījumus dārzeņu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumos, nosakot, ka visām dārzeņu sēklām, kuras ieved no valstīm, kuras nav ES dalībvalstis, turpmāk jābūt fitosanitārajam sertifikātam, lai apliecinātu augu sēklu atbilstību ES noteiktajām fitosanitārajām prasībām.

Prasība par fitosertifikātu dārzeņu sēklām attiecas arī uz privātpersonām, kuras ieved dārzeņu sēklas Latvijā kā ES dalībvalstī personiskajām vajadzībām. Šķērsojot Latvijas robežu, fitosanitārais sertifikāts ir jāuzrāda Pārtikas un veterinārā dienesta inspektoram.

Grozījumi noteic nosacījumus kolekcionāra dārzeņu šķirņu sēklu izplatīšanai sīpolu, puravu, paprikas, tomātu, daudzziedu pupiņu, krūmu un kāršu pupiņu, lobāmo apaļo zirņu, šķautņaino zirņu, cukura zirņu, dārza pupu un galda biešu sēklām, jo tajās var būt ES reglamentētie nekarantīnas organismi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kolekcionārs, kurš izplata šīs sēklas, turpmāk automātiski tiek iekļauts Profesionālo operatoru oficiālajā reģistrā saskaņā ar augu karantīnas normatīvajiem aktiem, lai Valsts augu aizsardzības dienestam (VAAD) būtu iespēja uzraudzīt sēklas materiāla kvalitāti.

Vienlaikus grozījumi atceļ sēklaudzētājam prasību par VAAD informēšanu 60 dienu laikā pēc sīpolu un puravu sēklaudzēšanas sējuma izveides. Prasība atcelta, jo VAAD jau veic fitosanitārās nekarantīnas organismu pārbaudes.

Noteikumi papildināti ar iespēju izmantot bioķīmiskus un molekulārus paņēmienus dārzeņu šķirņu identificēšanā kā papildu rīku lauku apskašu un pēcpārbaužu veikšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumi “Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 29.jūnija noteikumos Nr. 592 “Dārzeņu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi”” stājas spēkā nākamajā dienā pēc publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.