Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Deja māca atbildības sajūtu

“Deja bērniem ne tikai māca deju soļus, attīsta stāju, uzlabo fizisko izturību un pilnveido muzikālo uztveri, bet arī veido atbildības sajūtu pret citiem deju biedriem, jo visi dejotāji ir viena komanda,” pārliecināta Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” bērnu un jauniešu deju kolektīva “Ieviņa” mākslinieciskā vadītāja Alise Daugava. Viņa pati tautas dejas sākusi apgūt, tikai mācoties vidusskolā, bet tas nav traucējis iemīlēt deju un tagad ar degsmi iedvesmot bērnus un jauniešus.
Bērnu un jauniešu deju kolektīvs “Ieviņa” dibināts jau 1984. gadā un darbojas Jelgavas kultūras namā “Rota”. Kolektīva dibinātāja Līga Ozola to nosauca savas meitiņas vārdā – Ieviņa.
Kā “Zemgales Ziņām” pastāstīja A.Daugava: ”Kolektīvā dejo bērni jau no trīs gadiem un pat jaunāki – līdz pat 17 gadu vecumam. Uzņemam visu vecumu bērnus, kā puišus, tā meitenes, gan tos, kuri jau prot deju soļus, gan tos, kuri vēl nav mēģinājuši dejot. Galvenais ir pozitīva attieksme un aizrautība. Kopā “Ieviņā” aktīvi dejo ap 180 bērnu un jauniešu. Ir bērnu vecāki, kuri arī bērnībā dejojuši “Ieviņā”, un tagad šeit ir viņu bērni. Starp jauniešiem ir tādi, kuri dejo jau no divu gadu vecuma. Šogad mazo bērnu grupiņa, kurā ir ap 30 bērnu, ir īpaši disciplinēta un pat tādā vecumā apzinās, ka grib dejot. Ātri iemācījās, kā turēt rociņas un iet aplītī, un jau uz valsts svētkiem piedalījās savā pirmajā koncertā uz Jelgavas kultūras nama lielās skatuves.”

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.