Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Deju svētki “Jundas” pagalmā; pulksten 18.30 koncertu rādīs internetā

Šodien ir Starptautiskā dejas diena, un Jelgavā tā atzīmēta ar īpašu notikumu visai Latvijas dejotāju saimei – jaunrades nama “Junda” pagalmā aizvadīta skatuviskās tautas dejas koncerta “Tā tik ir vasara!” jaundeju pirmizrāde. Šodien pulksten 18.30 koncertu, kurā divas jaunas dejas radījuši arī Jelgavas horeogrāfi un deju pedagogi Guna Trukšāne un Madlēna Bratkus, ikviens varēs vērot internetā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šis ir īpašs notikums visai dejotāju saimei, kurā ir vairāk nekā 25 tūkstoši dejotāju, kas gan dejo savam priekam, gan ir apliecinājums jaunu māksliniecisku vērtību radīšanai, jo kopā ar saviem deju skolotājiem veido jaunrades dejas,” saka Valsts izglītības satura centra vecākā referente Zanda Mūrniece.

Viņa atklāj, ka pagājušajā gadā XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku skatuviskās tautas dejas kolektīvu koncerts “Tā tik ir vasara!” Latvijas Televīzijas skatītājus pārsteidza ar prieka pilno un dzirksteļojošo enerģiju, kas plūda no 21 deju kolektīva azartiskā snieguma, kas tika papildināts ar muzikālām intermēdijām – astoņiem Katrīnas Dimantas veidotiem skaņdarbiem, kurus izpilda folkloras kopas “Kokle” un “Tarkšķi”.

Šie astoņi jaunradītie skaņdarbi, kas papildināja koncertu, tika nodoti horeogrāfiem jaunu deju radīšanai. “Šodien Jelgavā piedzīvojām šo jauno deju pirmizrādi. Horeogrāfi Jānis Purviņš, Rūta Lauce, Iluta Mistre, Lāsma Skutāne, Taiga Ludborža, Madlēna Bratkus, Guna Trukšāne un Jānis Kalniņš izveidojuši astoņas dejas katrai dejotāju vecuma grupai no 1. līdz 12. klasei, kas tiks nodotas visiem Latvijas dejotājiem repertuāra papildināšanai,” stāsta Z.Mūrniece, piebilstot, ka rīta pusē “Jundas” zālē aizvadīta metodiskā materiāla filmēšana, lai sagatavotu aprakstus un videopamācības citiem Latvijas skolu jaunatnes skatuviskās dejas kolektīviem un viņi jaunās dejas varētu iekļaut savā repertuārā. Bet pēcpusdienā, klātesot “Jundas” dejotājiem, viņu vecākiem un ciemiņiem, “Jundas” pagalmā izdejots un nofilmēts koncerts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertu klātienē vēroja arī jaunradīto deju mūzikas autore K.Dimanta. “Horeogrāfi – es patiesi spiedzu aiz sajūsmas. Esmu tik priecīga un pagodināta. Jūs esat paveikuši kolosālu darbu un es esmu pārliecināta, ka šīs dejas dzīvos savu dzīvi, bērni ļoti labprāt tās dejos. Paldies par uzticēšanos,” tā K.Dimanta.

Lai dotu iespēju jaunradītās dejas redzēt plašākai auditorijai, jau šovakar, 29. aprīlī, pulksten 18.30 koncerts no “Jundas” pagalma, fragmenti no Latvijas Televīzijas arhīva, kā arī atraktīvas intervijas ar dejotājiem, horeogrāfiem, deju skolotājiem būs skatāmas Valsts izglītības satura centra “Facebook” lapā un Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku “YouTube” kanālā un “Facebook” lapā.

Koncertā piedalās deju kolektīvi “Vēja zirdziņš” un “Jundēni” no Jelgavas, “Zelta sietiņš” un “Skabardzēni” no Rīgas, “Rūta” no Ādažiem, “Ķekaviņa” no Ķekavas, “Piebaldzēni” no Piebalgas, “Pūpolītis” no Lielvārdes. Koncerta vadītāji – Diāna Gavare un Kaspars Brauns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dejas dienas koncertu Jelgavā rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar jaunrades namu “Junda”.

Ar koncerta programmu var iepazīties ŠEIT.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.