Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Deputāti piešķir tiesības pašvaldībām ļaut iedzīvotājiem šogad vēlāk samaksāt NĪN

Saeima šodien otrajā, galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas uz 2022.gadu pagarina tiesības pašvaldībām ļaut iedzīvotājiem nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) šogad samaksāt vēlāk nekā likumā noteiktajos termiņos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš šāds regulējums jau bija noteikts attiecībā uz 2020. un 2021.gadu.

Parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas virzītais un šodien Saeimā dažu minūšu laikā pieņemtais likums nosaka, ka pašvaldībām arī 2022.gadā ir tiesības noteikt citus NĪN samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktajiem termiņiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku šogad.

Par šogad aprēķināto NĪN nokavējuma nauda netiks aprēķināta, ja maksājums būs veikts līdz 31.decembrim. Ja līdz šā gada beigām nodokļa maksājums netiks veikts, sākot ar 2023.gada gada 1.janvāri tiks aprēķināta nokavējuma nauda likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktajā apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieņemto likuma grozījumu anotācijā ir skaidrots, ka pašvaldībai piešķirtas tiesības šogad uz vēlāku laiku noteikt likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktos maksājuma laikus, kas tajā noteikti ne vēlāk kā 31.martā, 15.maijā, 15.augustā un 15.novembrī.

Budžeta komisijā norāda, ka 2022.gads ir sācies ar vairākiem ekonomiskiem un finansiāliem satricinājumiem. Enerģētiskā krīze kopā ar Covid-19 pandēmijas izraisīto ekonomisko krīzi ir radījusi būtisku apdraudējumu iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspējai, līdz ar to ir svarīgi meklēt efektīvus atbalsta instrumentus nodokļu maksātājiem. Šādos apstākļos pašvaldības saņem daudz lūgumu pārcelt uz vēlāku laiku pirmo NĪN nomaksas termiņu 31.martu, skaidrots pieņemto grozījumu anotācijā.

Likuma izmaiņu izstrādes gaitā notikušas konsultācijas ar Latvijas Pašvaldību savienību, atzīmē Budžeta komisijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.