Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Deputāti turpinās spriest par profesionālās izglītības iestāžu statusu

Šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē parlamentārieši vienojās turpināt spriest par profesionālās izglītības iestāžu statusu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka profesionālās izglītības iestādēm, kas reģistrētas izglītības iestāžu reģistrā līdz 2022.gada 31.martam, dibinātājs līdz 2022.gada 31.decembrim nosaka profesionālās izglītības iestādes veidu un iesniedz pieņemto lēmumu izglītības iestāžu reģistrā.

Izglītības iestāžu reģistrs mēneša laikā izvērtē izglītības iestādes dibinātāja iesniegto lēmumu un tajā iekļauto informāciju un izdara ierakstu par attiecīgo profesionālās izglītības iestādes veidu izglītības iestāžu reģistrā vai atsaka ieraksta izdarīšanu.

Saeimas Juridiskā biroja pārstāve Lilita Vilsone norādīja, ka pašlaik, nosakot statusu izglītības iestādei, ir divas iespējas – dibinātājs uzreiz nosaka, ka iestāde no pirmās dienas būs tehnikums, vai tehnikumam noteiktā laikā būs dota iespēja veidoties par tādu, kas atbilst akreditācijas noteikumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktore Rūta Gintaute-Marihina izteica priekšlikumu, ka tehnikumu atbilstību kritērijiem noteiks Ministru kabinets, attiecīgi veicot izvērtējumu.

Arī Vilsone uzskata, ka tas būs risinājums, jo tad visām izglītības iestādēm būtu vienāds laika periods sagatavoties prasībām, ko nosaka akreditācijas noteikumi.

Tas nozīmē, ka dibinātājs nosaka, kādā statusā darbosies izglītības iestāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidroja Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvis Ivans Jānis Mihailovs, pārejas posmā izglītības iestādes statusu nosaka dibinātājs. Tas nozīmē, ka, ja tā ir privātpersonas dibinātāja iestāde, tad lēmumu pieņem – SIA, AS vai biedrība, bet ja ta ir valsts pārvaldes iestāde – Ministru kabinets (MK) vai institūcija, kuru MK ir pilnvarojusi.

Komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV) aicināja turpināt nākamajās komisijas sēdēs spriest par profesionālās izglītības iestāžu statusu.

Teksts: LETA

Foto: no arhīva/Jelgavas tehnikums

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.