Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Divas nedēļas pirms noteiktā termiņa noslēgsies brīvprātīgo pieteikšanās darbam Dziesmu un deju svētkos

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku rīkotāji saistībā ar lielo interesi jau šonedēļ, divas nedēļas pirms sākotnēji noteiktā termiņa, noslēgs brīvprātīgo pieteikšanās iespēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Linda Ertmane, elektroniskie pieteikumi brīvprātīgajam darbam tiks pieņemti līdz 5.februāra plkst.23.59.

Svētku brīvprātīgo koordinatore Monta Tīģere pateicas visiem, kas izvēlējušies kļūt par Dziesmu un deju svētku brīvprātīgajiem. Pēc viņas paustā, salīdzinājumā ar iepriekšējiem svētkiem aktivitāte un interese ir būtiski pieaugusi.

Tīģere atzīmē, ka cilvēku motivācija ir visdažadākā – tie ir bijušie Dziesmusvētku kustības dalībnieki, kuri šogad nepiedalās, bet vēlas palīdzēt kā brīvprātīgie svētku tapšanā. Tāpat tie ir iedzīvotāji, kuriem ir vēlme izzināt svētkus no rīkotāju, nevis skatītāju puses. Savukārt seniori bieži atzīmē, ka, beidzoties aktīvajām darba gaitām, ir vairāk brīva laika un enerģijas, tāpēc var sniegt savu pienesumu svētku veiksmīgai norisei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

40% no tiem, kas pieteikušies ir jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem, 15% – vecumā no 25 līdz 34 gadiem, 16% – vecumā no 35 līdz 44 gadiem, 15% – vecumā no 45 līdz 54 gadiem. Kopumā ir saņemti vairāk nekā 1500 pieteikumi no iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 82 gadiem.

Svētkos paredzēts iesaistīt ap 1000 brīvprātīgo. Pieteikšanās tika uzsākta 23.janvārī. Dziesmu un deju svētkos brīvprātīgie sāks darboties jau pirmssvētku periodā, bet visaktīvāk tiks iesaistīti organizatoriskajos procesos svētku laikā – no 30.jūnija līdz 9.jūlijam.

Pieteikties svētku brīvprātīgā darbam var, aizpildot elektronisku anketu svētku mājaslapas “dziesmusvetki.lv” sadaļā “Iesaisties”. Pieteikties tiek aicinātas personas vecumā no 16 gadiem, ar labām latviešu valodas zināšanām. Potenciālajam brīvprātīgajam jābūt gatavam veltīt 20 līdz 40 stundas brīvprātīgā darba veikšanai, kas pakārtotas svētku rīkotāju sastādītajam grafikam. Brīvprātīgo atlase notiks divās kārtās – anketu izvērtēšana un klātienes intervija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki Rīgu pieskandinās no 30.jūnija līdz 9.jūlijam, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileja. Svētkus organizē LNKC, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.