Divas uzvaras ļauj „ozīšiem” nostiprināties LČ pamatturnīra četriniekā (FOTO)

Divas izšķirošas „Optibet” Latvijas čempionāta spēles pamatturnīra noslēgumā nedēļas nogalē aizvadīja VK „Ozolnieki” volejbolisti. Tikai uzvara ļāva nostiprināt drošu vietu finālistu četriniekā, un uzdevums tika izpildīts.

Svarīgākais bija sestdienas mačs pret „Aizputes” komandu, kurai vairākas atliktās spēles vēl deva iespēju apdraudēt „ozīšu” pozīcijas. Pēc uzvarēta pirmā un zaudēta otrā seta (25:17 un 19:25) izšķirošie notikumi risinājās trešajā, ko pēc sīvas cīņas galotnē ar 29:27 savā labā noslēdza mājinieki. Iegūtais emocionālais pārsvars (un pretinieku atslābums) izpaudās arī ceturtā seta sākumā, mājiniekiem tiekot pat pie septiņu punktu pārsvara (10:3). Turpinājumā gan aizputnieki centās to sadeldēt, tomēr piecu punktu atstatumā tā arī palika (20:25 un 1:3 spēlē). Lielākie punktu guvēji sestdienas statistikā Ozolnieku komandā – Toms Prokofjevs ar 15, Edgars Jusis ar 14 un Mikus Podkalns ar 12 punktiem.

Toms un Edgars ar attiecīgi 13 un 11 punktiem izcēlās arī nākamās dienas trīs setu spēlē pret „Rīgas Volejbola skolu”, bet rezultatīvākais svētdienas mačā bija Zigmārs Keišs, kura kontā 17 ar punktu noslēgtas epizodes. Pa setiem šajā spēlē „ozīšiem” 25:15, 25:19 un 25:21.

„Plāns ir izpildīts, četriniekā esam,” gandarīts ir komandas galvenais treneris Raimonds Liniņš. „Pēc „Limbažu/MSĢ” zaudējuma ventspilniekiem pašlaik esam pat trešie. Tā kā vairākām komandām pamatturnīrā vēl atlikušas pēdējās spēles, teorētiski šī pozīcija var mainīties, bet zemāk par ceturto nebūsim.”