Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobelē dziesmu un deju svētkus ieskandinās koncertos “KOPĀ BŪT”

Dobelē XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkus ieskandinās ar koncertiem “KOPĀ BŪT”, kuros satiksies vairāk nekā 400 dejotāji, 650 koristi, 130 folkloras kopu un 80 pūtēju orķestru dalībnieki no Dobeles novada, Saldus, Brocēniem, Jelgavas, Bauskas un Rīgas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

27. maijā pulksten 12.00 Dobeles pils pagalmā svētkus iesāks ar rotaļām un sadziedāšanos. Vēsturiski Latvijā Dziesmu svētku aizsākumi meklējamas tieši Dobelē, kur 1870. gadā izskanēja pirmie Kurzemes dziedāšanas svētki ar noslēgumu Dobeles Pils pagalmā. Pulksten 19.00 Ķestermeža estrādē būs baudāms Lielkoncerts. Tā programmā skanēs dziesmas no koru lielkoncerta “Tīrums” un noslēguma koncerta “Kopā augšup!”, pūtēju orķestru skaņdarbi no lielkoncerta “Laiks iet pāri”, kā arī dejas no skatuviskās dejas lielkoncerta “Balts” un deju lieluzdevuma “Mūžīgais dzinējs”. Savukārt no 23. līdz 28. maijam Dobeles Pils Lielajā zālē būs īpaši Dziesmu svētkiem veltīta ekspozīcija ar dažādu novadu etnogrāfisko meitu vainagiem.

Koncerta īpašie viesi būs Dziesmu svētku virsdiriģenti: Juris Kļaviņš, Ilze Valce, Ivars Cinkuss, Māra Marnauza, Jānis Ozols, Ints Teterovskis, Aira Birziņa, Kaspars Ādamsons, Gints Ceplenieks, Mārtiņš Klišāns, Ārijs Šķepasts, Agita Rimšēvica.

Koncerta mākslinieciskie vadītāji: Dobeles novada deju kolektīvu virsvadītāja Gunta Raipala, Dobeles un Saldus novadu koru virsdiriģente Māra Marnauza, pūtēju orķestra “Dobele” diriģents Ervīns Zandersons, koncertu režisors Jurģis Lūsis, projekta vadītāja Liene Laurinoviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc koncerta dalībniekiem un skatītājiem būs iespēja vienoties kopīgās dejās nakts ballē kopā ar grupu “TirkizBand”. Koncertos ieeja bez maksas. Ballē ieejas maksa 5,00 eiro (svētku dalībniekiem ieeja bez
maksas). Pasākumu rīko: Dobeles novada Kultūras pārvalde. Pasākumu atbalsta: Dobeles novada
pašvaldība.

Foto: Dobeles novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.