Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobelē notiesā garnadzi, dzērājšoferi un narkodīleri

Spēkā stājušies trīs spriedumi krimināllietās, kas Zemgales rajona tiesā Dobelē tika izskatītas novembrī. Olafam G. par divām zādzībām no veikala piespriesta brīvības atņemšana uz diviem mēnešiem, Aivis L., kurš tika pieķerts pie stūres alkohola reibumā, sodīts ar četriem mēnešiem nosacīta cietumsoda, bet Ričards M., kura noziedzīgais nodarījums saistīts ar narkotisku vielu realizāciju, nosacītu brīvības atņemšanas sodu izcietīs trīs gadus.

Salīdzinot šos trīs spriedumus, var aizdomāties, kāpēc zaglēns, kas veikalā nočiepis pāris pudeles, tiek iesēdināts cietumā, bet dzērājšoferis un pat narkodīleris paliek uz brīvām kājām, jo brīvības atņemšanas sods viņiem tiek piemērots nosacīti. Atbilde ir ļoti vienkārša – tiesa izvērtē visus apsūdzēto atbildību pastiprinošos un mīkstinošos apstākļus, ja tādi ir. Pirmās sodāmības gadījumā, ja noziegums nav sevišķi smags, cietumā parasti nevienu neliek, dod iespēju laboties.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.