Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobelē notiks Kaspara Zemīša un kamerkora “MoonBeams” koncerts

Sestdien, 14.maijā, Dobeles koncertzālē “Zinta” notiks koncerts “Radīšana”, kurā uzstāsies Kaspars Zemītis ar kamerkori “MoonBeams” diriģentes Noras Kalniņas vadībā, aģentūru LETA informēja mūziķa pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma organizatori norāda, ka koncertprogramma klausītājiem piedāvās “pavasarīgi pastorāli meditatīvas sajūtas”, skanot ģitāras solo ar Zemīša oriģinālmelodijām un jaunākajām kora mūzikas kompozīcijām kamerkora “MoonBeams” izpildījumā. Koncertā būs dzirdamas komponistu Artura Maskata, Jāņa Lūsēna, Jura Vaivoda un Jēkaba Bernāta kompozīcijas.

Īpaša vieta koncertā, kā atzīmē organizatori, būs ukraiņu izcelsmes komponistam Valentīnam Silvestrovam, kura mūzikā īpaša uzmanība veltīta pēcskaņai, kas veidojas, akordam izdziestot. Koncerta noslēgumā paredzēta “Mesa” korim un ģitārai, ko Zemītis sarakstījis pēc Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un diriģenta Māra Sirmā pasūtījuma.

“Mesa korim un ģitārai iemieso cilvēcīgu vienkāršību, kur varam identificēties ik viens no mums. Neskatoties uz “Mesas” īpaši zemo reģistru, mūzika ir organiska un viegli uztverama,” vērtē kora diriģente Nora Kalniņa, piebilstot, ka “mūsu sirdis šajā pavasarī, kad notiek cīņa starp gaismu un tumsu, jo īpaši ilgojas pēc mirdzošā gaišuma, kas caurstrāvo “Mesu”.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemītis nodēvē “Mesu” par viņa sarunu ar Dievu mūzikā. “Šodien asāk kā vēl nekad mēs redzam, cik svarīga ir lūgšana un līdzjūtība, un kā mūsu garīgais spēks spēj radīt un iedvesmot šajā laikā, kad tik daudz kas pasaulē tiek cietsirdīgi sagrauts.”

Koncerti paredzēti arī 21.maijā Rūjienas Svētā Bērtuļa evanģēliski luteriskajā Baznīcā un 12.jūnijā Ikšķiles Svētā Meinarda evanģēliski luteriskajā baznīcā. Koncertsērijas “Radīšana” ietvaros jau ir izskanējuši koncerti Siguldā un Kuldīgā.

Foto: “Facebook”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.